Ajax po preobratu do superpokalne lovorike

Amsterdam, 28. 07. 2013 11.32 |

Nizozemski nogometni klub Ajax iz Amsterdama je zmagovalec letošnjega superpokala. Nizozemski prvaki so sinoči na dvoboju z Alkmaarjem sicer že zaostajali z 0:2, a nato poskrbeli za preobrat in po podaljšku slavili s 3:2.

Siem de Jong je zabil zmagoviti gol za Ajax.
Siem de Jong je zabil zmagoviti gol za Ajax. FOTO: Reuters

Odločilni gol je v 103. minuti dosegel Siem de Jong. Pokalni prvak Alkmaar je povedel z zadetkoma Johanna Berga Gudmundssona v 51. in Arona Johanssona v 67. minuti. A Ajax je potreboval le deset minut za izenačenje, najprej je Jeffrey Gouweleeuw poslal žogo v lastno mrežo, nato pa je zadel še Kolbeinn Sigthorsson.

Za Ajax je superpokalna zmaga prva po letu 2007, skupno pa ima zdaj amsterdamski klub v zbirki osem takšnih lovorik.