Prva liga Telekom Slovenije

Nikolić vknjižil drugo zmago, vijolice hitro strle odpor Zagreba, Gorici se prodaje ne poznajo

Ljubljana, Maribor, Nova Gorica, 23. 01. 2016 21.14 |

Ž.L./M.G.
25

Nogometaši ljubljanske Olimpije nadaljujejo z intenzivnimi pripravami pred začetkom drugega dela sezone Prve lige Telekom Slovenije. Na prijateljski tekmi so s 3:0 premagali Roltek Dob. To je bila druga zmaga za zmaje pod novim strategom Markom Nikolićem. Zmago sta na pripravljalnih tekmah vpisala tudi Maribor in Gorica.

Zmaji nadaljujejo s pripravami pred nadaljevanjem sezone pod taktirko Marka Nikolića. FOTO: Damjan Žibert
Olimpija je na Kodeljevem v drugi pripravljalni tekmi gostila nogometaše Doba. V prvem delu so Zmaji ves čas nadzorovali potek srečanja, gostom ni uspelo ogroziti vrat Nejca Vidmarja, na drugi strani pa je Olimpija najprej zapretila preko Mihe Zajca, ki je poskusil s strelom prek vratarja, a je meril prek vrat. V sredini polčasa sta zapretila še Blessing Eleke in Nik Kapun, a je bil Nigerijec nenatančen, Kapunov strel z glavo pa je ubranil gostujoči vratar. Premoč Olimpije je bila vendarle kronana v 30. minuti, ko je bil z roba kazenskega prostora po podaji Sandija Ćoralića natančen Ezekiel Henty. Še pred iztekom polčasa so zeleno-beli podvojili vodstvo. Rok Kronaveter je odbito žogo po kotu Olimpije vrnil nazaj v kazenski prostor, pred vrati pa je bil odlično postavljen Eleke, ki je z glavo povišal na 2:0. Drugi polčas je novi trener zmajev, Marko Nikolić, zamenjal praktično celotno enajsterico. V igro je poslal večinoma mlade nogometaše. Mladi upi Olimpije so nadaljevali z dobro igro, najlepšo priložnost za nov zadetek je po lepi podaji Tijanića zapravil Roy Rudonja, ki trenira skupaj z nogometaši Olimpije, 20 minut pred koncem pa je na igrišče vstopil namesto Kenana Bajrića. V 90. minuti pa se je mreža Doba vendarle še tretjič zatresla, Rok Baskera je s prostega strela mojstrsko meril tik pod stičišče vratnice in prečke. To je bila za Baskero prva tekma po poškodbi.

"Nadzirali smo celotno srečanje, Dob si ni pripravil praktično nobene priložnosti, dobro igro smo kronali s tremi zadetki," je po tekmi povedal Rok Baskera, ki je bil razumljivo vesel, saj je po dolgem času znova dosegel zadetek v zeleno-belem dresu: "Res sem vesel tega zadetka, dolgo nisem bil med strelci. Po vseh težavah in poškodbah, kaj naj rečem, zelo sem srečen," je še za uradno spletno stran NK Olimpija povedal Baskera.

Agim Ibraimi je bil dvakrat uspešen, posebej lep je bil njegov prvi zadetek.
Agim Ibraimi je bil dvakrat uspešen, posebej lep je bil njegov prvi zadetek. FOTO: Damjan Žibert
Tudi Maribor in Gorica zmagovalca

Nogometaši Maribora so na drugi pripravljalni tekmi pred pričetkom nadaljevanja sezone doma gostili hrvaškega prvoligaša Zagreb in nasprotnika premagali z izdiom 3:1. Za Mariborčane sta zabila Agim Ibraimi, ki je bil uspešen dvakrat, in Gregor Bajde, častni zadetek za goste pa je dosegel Gabrijel Boban. Iz tabora vijolic poročajo tudi o spodbudni novici, saj je prvič po dolgotrajnem okrevanju znašel v kadru Aleksander Rajčević, ki je v drugem polčasu po uspešno opravljenih treningih začel tudi z vračanjem tekmovalnih občutkov.

Z dobrimi vtisi s pripravljalnih tekem se lahko pohvali tudi četrtouvrščena ekipa Prve lige Gorica. Prijetno presenečenje letošnje sezone je dobilo še tretjo pripravljalno tekmo. Potem ko sta že padla celovška Austria in Zarica Kranj, so tokrat premoč Novogoričanom morali priznati še nogometaši Triglava. Čeprav je Gorica ostala brez dveh pomembnih igralcev Gorana Cvijanovića in Blessinga Elekeja, se plavim to za zdaj očitno ne pozna. Močno pomlajena četa Mirana Srebrniča še naprej kaže učinkovito igre v napadu, kar je Gorico krasilo tudi v jesenskem delu. Tokrat so za zmago vrtnic zadeli Marko Nunić, Marko Matić, ki je v Gorici na preizkušnji, in mladi Tilen Nagode. Srebrnič je tokrat ponudil priložnost tudi talentiranim Leonu Mariniču, Davidu Puhaliču in Rok Bužinel.

Varovanci Mirana Sreberniča si kljub izgubi ključnih igralcev si lahko veliko obetajo od drugega dela sezone. FOTO: Damjan Žibert

Olimpija - Dob 3:0