Prva liga Telekom Slovenije

Domžale, 01. 08. 2016 08.59 |

Slovenski podprvaki so po zelo dobrem prvem polčasu in zanesljivem vodstvu (2:0) na derbiju v Športnem parku v Domžalah, v nadaljevanju povsem popustili in komaj rešili točko. Resda so "krivec" za preobrat v drugem polčasu prerojeni gostitelji, toda tudi Mariborčani so jim "pomagali" z bledo igro brez prave želje.

Iz 24UR: Nogometaši Domžal in Maribora potrdili evropsko raven

V Ligi evropa so pred dnevi navdušili tako nogometaši Domžal, ki so v Stožicah z 2:1 na kolena spravil West Ham, kot Mariborčani, saj so si na težkem gostovanju v Aberdeenu priigrali neodločen izid 1:1. Obe ekipi sta očitno ob pravem trenutku v dobri formi, vendar se je domači trener Luka Elsner pred derbijem z Mariborčani odločil, da bo spočil večino nosilcev igre ob zgodovinski zmagi svoje ekipe proti Londončanom. Tako niti na klopi ni bilo glavnega junaka zmage Matica Črnica, prav tako ne vratarja Axla Maravala, Antonia Manceja, Žana Majerja in Alvara Brachija, s klopi pa so tekmo začeli Lucas Mario Horvat, Kenan Horić in Benjamin Morel.

Mitja Viler obkrožen z dvema Domžalčanoma. Gostitelji so bili v nadaljevanju zelo agresivni in poletni, tako da so imeli Mariborčani zelo malo prostora. FOTO: Miro Majcen

Manj menjav je v primerjavi z gostovanjem na Škotskem v svoji ekipi opravil gostujoči trener Darko Milanič, ki je predvsem skušal spočiti oba izkušena napadalca Marca Tavaresa in Milivoja Novakovića. Kljub temu, da sta obe ekipi igrali v nekoliko oslabljeni zasedbi, predvsem to velja za domačine, pa so gledalci v Domžalah videli zelo dobro nogometno predstavo, ki se je končala z neodločenim izidom (2:2).