Prva liga Telekom Slovenije

Krško, 09. 08. 2015 08.40 |

Pred gostovanjem Olimpije pri novincu med prvoligaši, sta na stadionu Matije Gubca v Krškem doslej orožje položili moštvi Celja in Luke Kopra, kar je bilo dovolj veliko opozorilo za zmaje, da ne gre pričakovati obračuna mačke z mišjo. Krčani so bili v prvem delu boljši, v nadaljevanju pa jim je zmanjkalo sape.

Vrhunci tekme Krško - Olimpija

V prvih 45 minutah je bilo domače moštvo boljši nasprotnik in si je pripravilo nekaj pol priložnosti, a jim je, ko so se približali kazenskemu prostoru zmajev, zmanjkalo idej za učinkovit zaključek. Ko se je že zdelo, da se bosta moštvi na glavni odmor odpravili z začetnih 0:0, je v 38. minuti po navidezno nenevarni akciji v kazenski prostor Krškega prodrl izkušeni vezist zeleno-belih Darijan Matić, ki je sprožil strel proti vratom Marka Zalokarja, ta je žogo odbil le do Portugalca Ricarda Alvesa, kateremu ni bilo težko poslati žogo v prazno domačo mrežo. Ob začetku 2. polčasa je strelca Alvesa zamenjal Nik Kapun, ki je vnesel svežo energijo v gostujoče moštvo. V 63. minuti je po globinski podaji Ezekiela Isokena Hentya ljubljansko vodstvo na 2:0 povišal kapetan Andraž Šporar.

Andraž Šporar je na štirih tekmah nove sezone zabil dva gola in podelil asistenco. FOTO: Miro Majcen
Za razliko od 1. polčasa, v katerem je bila igra Ljubljančanov neprepoznavna, so gostje v nadaljevanju le strnili svoje vrste, zaigrali precej bolje in agresivneje, kar je zadostovalo za drugo zmago v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije.