Prva liga Telekom Slovenije

Ljubljana, 15. 06. 2017 07.52 |

Nogometaši ljubljanske Olimpije so od sobote v polnem pogonu, odigrali pa so že tudi prvo prijateljsko tekmo. Prvič je ekipo vodil trener Igor Bišćan, proti Škofji Loki pa so dosegli visoko zmago (4:0), po dva gola sta dosegla Eleke in Issah. Slednji je s klubom podaljšal pogodbo.

Po nekaj dnevih uvodnih priprav so ljubljanski nogometaši že odigrali prvo pripravljalno tekmo. Igor Bišćan, novi trener zmajev, ni mogel več računati na nekatere igralce, ki so klub zapustili (Julius Wobay, Marko Vukćević in Andraž Kirm), v moštvu pa sta bila tudi oba novinca, Goran Brkić in Tomislav Tomić. Proti nižjeligašu Škofji Loki so na stadionu ŽAK v Ljubljani vse štiri gole dosegli v drugem polčasu, po dvakrat sta zadela Blessing Eleke in Abass Issah. Slednji je s klubom podaljšal pogodbo še za tri leta, so sporočili iz kluba.

Prvi polčas je minil brez golov, ob polčasu je trener Bišćan opravil kar osem menjav, predstavila sta se novinca Brkić in Tomić, v igro pa sta vstopila tudi Issah in Eleke, ki sta dosegla vse gole. Prvega in drugega je prispeval Eleke, preostala dva pa Issah, pri obeh mu je podal Eleke.

Trener Bišćan je po tekmi za klubsko spletno stran dejal: "Resna tekma, prvi polčas je bil tekmovalno čvrst, nismo uspeli realizirati stvari, ki smo si jih pripravili na njihovi polovici. Tempo je bil soliden, naredili smo en dober trening. Naša fizična pripravljenost in kvaliteta sta prišla do izraza, zato smo v drugem polčasu zlahko dosgali gole. Prezgodaj je za konkrente zaključke, potrudili se bomo, da bomo 29. junija pripravljeni."

Podobno kot pri Mariboru in Gorici tudi pri Olimpiji nestrpno pričakujejo ponedeljkov evropski žreb, ko bodo zmaji dobili tekmeca v boju za Evropo. Olimpija bo do prve evropske tekme odigrala še dve tekmi, proti Gorici in kosovskemu moštvu Trepča 89. V soboto se ljubljanska zasedba seli na priprave v Lesce.