Prva liga Telekom Slovenije

Radomljani tokrat namučili Mariborčane: Rezervista Vršič in Kabha popeljala branilce v četrtfinale

Domžale, 14. 09. 2016 19.24 |

V osmini finala Pokala Slovenije, sta se v Domžalah pomerili ekipi Radomelj in Maribora. Ekipi sta se srečali že pred nekaj dnevi v osmem krogu Prve lige Telekom Slovenije, ko so Mariborčani v Ljudskem vrtu slavili s 4:0. Tudi tokrat so bili uspešnejši branilci pokalnega naslova, ki so slavili z 2:0.

Mariborčani so se za razliko od prvenstvene tekme, katero so dobili s 4:0, v pokalu veliko bolj mučili proti Radomljanom. V Pokalu so napredovali po zmagi z 1:0. FOTO: Aljoša Kravanja

Na tekmi osmine finala Pokala Slovenije sta se v Domžalah pomerili ekipi Radomelj in Maribora. To je bil za ekipi drugi zaporedni obračun v nekaj dneh. V okviru osmega kroga Prve lige Telekom Slovenije so vijoličasti v Ljudskem vrtu slavili s 4:0. Tudi v tokratni obračun so vijoličasti stopili kot favoriti, ne nazadnje so tudi branilci naslova, potem ko so maja v Kopru po izvajanju enajstmetrovk premagali Celje. Mariborčani v letošnji sezoni lovijo jubilejni deseti naslov pokalnih prvakov.

Strateg Maribora Darko Milanič, je glede na zadnji obračun nekoliko premešal začetno enajsterico. V golu je tako priložnosti dobil Matko Obradović. Milanič je v prvo postavo uvrstil tudi Dejana Mezgo, ki je drugič dočakal tekmovalni debi v vijoličastem dresu in pa Mateja Palčiča, ki je po mesecu decembru vendarle dočakal svoj tekmovalni debi v dresu 13-kratnih slovenskih prvakov. V napadu sta od prve minute začela Luka Zahovič in Marcos Morales Tavares.

Po zaspanem uvodu v srečanje, smo prvo priložnost dočakali v 7. minuti. Po predložku Erika Janže je nekoliko zamudil kapetan Tavares, potem ko je domača obramba zaspala in ni uspel priti do žoge in ogroziti vrat Aljaža Ivančiča. Pet minut kasneje je po uigranem kotu do strela prišel še Sintayehu Sallalich, a je bil njegov strel premalo natančen, da bi gledalci v domžalskem Športnem parku videli prvi zadetek. Nato je sledilo obdobje, ko si nobeno moštvo ni uspelo pripraviti prave priložnosti. Novo smo tako dočakali v 28. minuti, ko je z roba kazenskega prostora sprožil domači nogometaš Josip Balić, a ni uspel ogroziti Obradoviću v golu Maribora. Štiri minute kasneje pa so najlepšo priložnost do takrat, dočakali gostujoči nogometaši. Po podaji s kota je do strela z glavo prišel Rodrigo Defendi, a je Ivačič uspel žogo z zadnjimi močmi odbiti še enkrat v kot. Gostujoči branilec je dobro streljal in žoga bi končala v golu, če se ne bi izkazal vratar domačinov. Kmalu za tem je z zvitim strelom poskusil še Zahovič, a se je še enkrat z obrambo izkazal Ivačič. Vijoličasti so stopnjevali svoj pritisk in v 37. minuti je Radomlje še enkrat več reševal Ivačič, znova pa je poskusil Zahovič. V 41. minuti se je z novim predložkom z leve strani izkazal Janža. Tokrat je štajerski branilec v kazenskem prostoru našel povsem samega Damjana Boharja, ki pa je slabo zadel žogo in za kakšna dva metra zgrešil gol domačinov. To je bila tudi zadnja prava priložnost v prvem polčasu, ki se je končal z izidom 0:0.

Dare Vršič (levo) je zadel po zgolj nekaj minutah. V igro je vstopil kot rezervist. FOTO: Miro Majcen

Za drugi polčas noben iz med strategov ni opravil nobene menjave, tako da sta na zelenico prišli isti enajsterici, ki sta začeli srečanje. Prvi pa so zapretili domači nogometaši. Znova je poskusil Balić, a je bil Obradović na pravem mestu. V 54. minuti pa so znova zapretili Mariborčani. Znova je do strela po lepe preigravanju prišel Zahovič, toda tokrat pa so mu veselje preprečili domači branilci, ki so se požrtvovalni podali v blok in preprečili, da bi strel ogrozil Ivačiča, ali celo končal v golu. V 62. minuti pa je po desni strani lepo prodrl Sallalich in podal na prvo vratnico, kjer je otekel Zahovič in streljal z glavo, a znova je mlademu napadalcu veselje preprečil razpoloženi Ivačič. V 66. minuti pa je Milanič opravil prvo menjavo. V igro je namesto Mezge poslal Dareta Vršič. V 73. minuti pa so Mariborčani povedli. Po levi je lepo preigraval Tavares in poslal žogo v sredino, kjer je bil povsem sam prav Vršič in kot prvi premagal Ivačiča za vodstvo vijoličastih z 1:0. Do konca srečanja so bili kljub vodstvu nevarnejši vijoličasti, ki so želeli doseči drugi zadetek in to jim je tudi uspelo v 94. minuti. S strelom z razdalje po tleh pa je zadel še en rezervist Marwan Kabha in postavil končnih 2:0. Mariborčani so se z zmago tako uvrstili v četrtfinale Pokala Slovenije, kjer so že Rudar, Olimpija, Krka, Krško in Domžale.