Prva liga Telekom Slovenije

FOTO in VIDEO: Razočarani Srebrnič po porazu: 'Koper zmagal nezasluženo, a nogomet je krut'

Nova Gorica, 08. 11. 2015 20.17 |

V 17. krogu Prve lige Telekom Slovenije je Koper v primorskem derbiju v novogoriškem Športnem parku premagal Gorico z 2:1. Koprčani so v 19. minuti povedli z golom Hysena Memolla, na 1:1 pa je izenačil Blessing Eleke, za zmago pa je v sodnikovem podaljšku drugega polčasa poskrbel Jaka Štromajer.

Domači strateg Miran Srebrnič po tekmi v pogovoru z našim novinarjem ni skrival razočaranja: "Igrali smo odlično tekmo, bili veliko boljši. Manjkalo nam je zbranosti v zaključku akcij, kjer bi morali biti bolj konkretni. Dali smo tudi regularen zadetek, vendar proti temu ne moremo nič. Glede na igro, je Koper zmagal nezasluženo. A tak je nogomet, včasih je krut." Gorica tako nadaljuje z nizom slabih rezultatov v zadnjem obdobju - na zadnjih petih ligaških tekem so Novogoričani zbrali zgolj štiri točke, za Koprčane pa je bila to prva zmaga v Prvi ligi pod vodstvom trenerja Slavka Matića.

Štromajer poskusil prvi ...
Prvo resnejšo priložnost na tekmi so si priigrali gostujoči Koprčani, ko je v četrti minuti tekme Jaka Štromajer sprožil močen strel, a je njegova žoga letela mimo vrat novogoriškega čuvaja mreže Grege Sorčana. Novogoričani so vrnili udarec v 11. minuti, ko je po lepi podaji Blessinga Elekeja s strelom znotraj kazenskega prostora poskusil Amel Džuzdanović, a za las zgrešil vrata Koprčanov. Slabi dve minuti kasneje je novo priložnost za Gorico imel Miran Burgić, ki je po podaji Džuzdanovića z glavo sprožil za las mimo leve vratnice Kristijana Kahline. Po lepih priložnostih Gorice pa so udarili Koprčani. Hysen Memolla je v 19. minuti sprožil znotraj kazenskega prostora, Sorčan se je žoge še uspel dotakniti, a je strel bil premočen in Koper se je v novogoriškem Športnem parku veselil vodstva z 1:0. Na 1:1 je dobrih pet minut kasneje izenačil prvo ime goriškega napada Blessing Eleke in poskrbel za navdušenje navijačev v Novi Gorici. Nigerijec je po globinski podaji Džuzdanovića pretental Denisa Šmeja, nato pa še prefinjeno spravil žogo za hrbet Kahline. Eleke je zapravil novo izvrstno priložnost v 30. minuti, ko je z neposredne bližine z glavo zgrežil vrata Koprčanov. Sledil je še poskus Džuzdanovića z velike razdalje, a je žoga zletela kakšen meter mimo vrat Kahline, izid pa se do konca prvega polčasa ni več spremenil (1:1).

Memolla je prvi zatresel mrežo v Novi Gorici.
Memolla je prvi zatresel mrežo v Novi Gorici. FOTO: Aljoša Kravanja

... in Štrojamer poskusil kot zadnji.
Novogoričani so mrežo gostov zatresli še drugič v 48. minuti tekme, a je glavni sodnik Dragoslav Perić zadetek Tineta Kavčiča - sprožil je neposredne bližine z glavo - razveljavil. Džuzdanović je v 56. minuti v kazenskem prostoru gostov lepo zaposlil Elekeja, a so Koprčani uspeli blokirati strel Nigerijca. Po kotu je z volejem z razdalje poskusil še Andrej Kotnik, a streljal za dobrega pol metra mimo vrat Kahline. Novogoričani so bili v drugem polčasu bistveno nevarnejši nasprotnik, novo lepo priložnost pa je v 66. minuti zapravil Burgić. Slednjemu je z desne strani lepo podal Eleke, a je Burgić z glavo s kakšnih osmih metrov sprožil preko koprskih vrat. Mreža Kopra se je zatresla tudi v 73. minuti – zadel je Džuzdanović, a sodnik Perić je še drugič zaradi prepovedanega položaja razveljavil zadetek Gorice. Počasni posnetek je sicer razkril, da Džuzdanović ni bil v prepovedanem položaju. V 86. minuti je novo priložnost za Gorico imel Burgić, a se je po njegovem strelu z glavo izkazal vratar Kahlina. Pregovor 'kdor ne da, dobi', se je znova izkazal za pravilnega, saj so Koprčani v sodnikovem podaljšku drugega polčasa prišli do drugega zadetka na tekmi, ko je Sorčana premagal Štromajer in pristreljal zmago Kopra v novogoriškem Športnem parku (2:1).