Prva liga Telekom Slovenije

Domžale, 18. 01. 2017 17.02 |

T.Š./J.K.
41

Vodilna tri moštva slovenskega nogometnega prvenstva so odigrala uvodne pripravljalne tekme pred začetkom drugega dela PLTS. Olimpija je v Čatežu s 3:0 premagala NK Zagreb, Maribor je v Lendavi premagal Nafto (1:2), Domžale pa so na avstrijskem Koroškem premagale Wolfsburger (1:0).

• Iz 24UR: Olimpija odigrala prijateljsko tekmo v Čatežu
    01:45
    Iz 24UR: Olimpija odigrala prijateljsko tekmo v Čatežu
  • Pogovor z Luko Elsnerjem po zmagi nad Zagrebom
    04:02
    Pogovor z Luko Elsnerjem po zmagi nad Zagrebom

Olimpija je prvo prijateljsko tekmo pred drugim delom prvoligaškega tekmovanja odigrala v Čatežu. Zmaji so zmagali s 3:0, gole so dosegli Danijel Avramovski, Aris Zarifović in Dorian Babunski. Trener Luka Elsner je v prvo enajsterico postavil naslednje igralce: Vodišek, Vukćević, Bajrić, Delamea, Štiglec, Novak, Cretu, Avramovski, Abass, Eleke in Tijanić.

Aris Zarifović je dosegel enega od treh golov Olimpije.
Aris Zarifović je dosegel enega od treh golov Olimpije. FOTO: Aljoša Kravanja

Maribor se je v Lendavi pomeril z NK Nafta, tekma se je končala z zmago vijoličastih. Gostitelji so povedli v 15. minuti (Marciuš), izenačil je Dare Vršič v 32. minuti, zmagoviti gol pa je dosegel Damjan Bohar v 68. minuti. Trener Darko Milanič je dal priložnost velikemu številu igralcev, v prvem polčasu so igrali Irgolič, Palčič, Šuler, Defendi, Uskoković, Kabha, Pihler, Sallalich, Vršič, Tavares in Novaković, v drugem pa Obradović, Vujčić, Mertelj, Rajčević, Hotić, Vrhovec, Ogrinec, Mezga, Bohar, Ahmedi, Sunny Omoregie, Moravac in Štor.

Manjkal je Luka Zahović, ki je moral danes dopoldne zapustiti pripravljalno bazo zaradi povišane telesne temperature, Denis Šme in Mitja Viler pa imata lažje težave z vnetjem tetive oziroma palca na nogi, so zapisali na klubski spletni strani.

Dare Vršič in Damjan Bohar sta dosegla gola za Maribor.
Dare Vršič in Damjan Bohar sta dosegla gola za Maribor. FOTO: Damjan Žibert

Nogometaši Domžal so na avstrijskem Koroškem odigrali prijateljsko tekmo z moštvom Wolfsberger AC. Slovensko moštvo je slavilo z 1:0, edini gol je dosegel Ivan Firer v 76. minuti. Trener Simon Rožman je priložnost dal vsem igralcem, ki so bili tokrat v kadru, v prvem polčasu so igrali: Golubović, Brachi, Volarič, Huč, Halilović, Blažič, Majer, Žinko, Vrandečič, Batrović, Jarović.

V drugem polčasu je domžalski strateg precej menjal, v moštvu pa zaradi okrevanja po poškodbi ni bilo Juninha, Jana Repasa in Antonia Manceja, ki ima težave s hrbtom. Zeni Husmani in Jure Balkovec sta v dogovoru s trenerjem ostala v Domžalah. Marko Huč, Lovro Vrandečič, Senad Jarović, Gaber Petric, Matija Rom in Joel Osikel so člani mladinske ekipe Domžal. Firer, ki je nazadnje igral v Vietnamu, s pomočjo domžalskega kluba vzdržuje svojo pripravljenost, so zapisali na klubski spletni strani.