Prva liga Telekom Slovenije

Ljubljana, Murska Sobota, 20. 01. 2016 16.16 |

Nogometaši Maribora so na prvi pripravljalni tekmi pred spomladanskim delom prvenstva le remizirali z madžarskim ZTE-jem (2:2). Za varovance Krunoslava Jurčića sta zadela Amar Rahmanović in Marcos Tavares. Marko Nikolić na klopi Olimpije debitiral z zmago nad Triglavom (3:1).

• Iz 24UR: Nikolić verjame, da se bo hitro naučil slovenščine
    02:06
    Iz 24UR: Nikolić verjame, da se bo hitro naučil slovenščine
  • Nejc Vidmar po prvi tekmi za Olimpijo
    00:54
    Nejc Vidmar po prvi tekmi za Olimpijo

Strateg vijoličastih Krunoslav Jurčić na prvi pripravljalni tekmi ni mogel računati na Mateja Palčiča, Aleksandra Rajčevića, Welleja Ndiayea in šele 16-letnega Žana Celarja. Kljub temu so že v prvem pravem napadu vijoličasti povedli. Damjan Bohar je zatresel vratnico, žoga pa je nato prišla do Amarja Rahmanovića, ki je dosegel prvi gol v mariborskem dresu. Dobrih 15 minut pozneje so aktualni državni prvaki prednost podvojili. Spet je bil 'arhitekt' akcije Bohar, ki je lepo zaposlil kapetana Marcosa Tavaresa, slednji pa je hladnokrvno ugnal vratarja ZTE-ja. V 36. minuti so Madžari znižali zaostanek. Po zmedi v obrambi Štajercev in ne najboljšem posredovanju novinca Denisa Šmeja je žogo za hrbet Jasmina Handanovića zelo srečno porinil Bence Daru.

V drugem polčasu je Jurčić zamenjal celotno enajsterico. Kljub vsemu so Mariborčani še naprej prevladovali na zelenici, a zapravljali priložnosti kot po tekočem traku. ZTE je neučinkovitost slovenskih prvakov kaznoval ob koncu tekme. Po lepem prodoru po levi strani in predložku v sredino je Daru spretno dosegel še svoj drugi gol na tekmi in postavil končni izid 2:2.

Damjan Bohar in Marcos Tavares sta "zrežirala" drugi gol Maribora.
Damjan Bohar in Marcos Tavares sta "zrežirala" drugi gol Maribora. FOTO: Miro Majcen

Na Kodeljevem, kjer so se v vrstah Slovana kalili številni vidni slovenski nogometaši, se je začela slovenska zgodba novega trenerja Olimpije Marka Nikolića. Srbski strokovnjak, ki je posle v Ljubljani prevzel pred dobrim tednom, je proti drugoligašu Triglavu sestavil svojo prvo enajsterico, v katero je nekdanji trener Vojvodine in Partizana uvrstil tudi najnovejšo okrepitev Blessinga Elekeja. Nigerijec je v napadu tako kot nekoč pri Gorici moči združil z rojakom Ezekielom Hentyjem, medtem ko vodilna ekipa Prve lige ni mogla računati na rahlo poškodovana Roka Kronavetra in Matica Finka, obolelega Antonia Delameo Mlinarja ter Aljaža Krefla, ki se je šele dobro vrnil po več mesecih počitka.

V Mostah se je zbralo lepo število gledalcev, tudi pripadnikov navijaške skupine Green Dragons, ki bi v 22. minuti kmalu proslavljali prvi zadetek pod novim vodstvom, toda David Tijanić ni uspel izkoristiti nespretnosti nekdanjega zmaja Elvisa Džafića. Starega znanca ljubljanske ekipe je v 27. minuti le uspel ukaniti Ricardo Alves, ki ga je lepo našel Henty, na 2:0 pa je pet minut kasneje s prostega strela povišal Miha Zajc. Triglav ni bil nenevaren in Aleksander Šeliga je moral več kot enkrat dobro posredovati, da je ohranil prednost, preden se je za drugi polčas umaknil še enemu debitantu Nejcu Vidmarju, ki je bil daleč najbolj izkušen v premešani mladi postavi. Po priložnosti Jakoba Novaka je po uri igre Vidmar v svojem debitantskem nastopu v mrežo spustil prvo žogo, ki jo je mimo njega spravil Domen Jugovar. Olimpija je hitro odgovorila in po prekršku nad Omerovićem je bil z bele točke za končnih 3:1 natančen Nik Kapun.

Maribor – ZTE 2:2 (2:1)
Rahmanović 2., Tavares 18.; Daru 36., 79.

Olimpija Ljubljana – Triglav Kranj 3:1 (2:0)
Alves 27., Zajc 32., Kapun 63./11-m; Jugovar 60.

Gorica – Austria Celovec 2:1
Rudar Velenje – Aluminij 4:0