Prva liga Telekom Slovenije

FOTO in VIDEO: Zmaji se iz Kopra vračajo s točko, kozlički enakovreden tekmec Ljubljančanom

Koper, 16. 05. 2017 06.30 |

V 34. krogu Prve lige sta se na Bonifiki udarila Koper in Olimpija, prvi v želji po evropski vstopnici, drugi pa v upanju na ohranitev drugega mesta na lestvici. Tekmeca sta poskrbela za zanimiv obračun na zelenici, najprej so po zadetku Boatenga povedli zmaji, na srečo domačih pa je za izenačenje in končni rezultat poskrbel Hodžić (1:1).

• Zadetek Boatenga na tekmi proti Kopru
    01:00
    Zadetek Boatenga na tekmi proti Kopru
  • Zadetek za izenačenje Kopra na tekmi proti Olimpiji
    00:43
    Zadetek za izenačenje Kopra na tekmi proti Olimpiji

"Cilj je kot na vsaki tekmi – zmaga in samo zmaga. Da živimo eden za drugega, da se borimo drug za drugega, tako kot na tekmi z Domžalami. Gremo po tri točke," je našemu novinarju pred tekmo zaupal vezist Olimpije in strelec krasnega zadetka s prostega strela na zadnji tekmi z Domžalami Danijel Miškić. Koprčani so sicer v spomladanskem delu z Olimpijo v Stožicah remizirali (1:1), zmaji pa so slavili na zadnjih treh ligaških obračunih na Bonifiki.

Prav na koprski zelenici bodi sicer zmaji odigrali tudi finale slovenskega pokala, kjer se bodo udarili z Domžalami. "Vrnili so se nekateri poškodovani. Dovolj nas je, vsak lahko vsakega nadomesti. Glavo gor, treba se je dobro odpočiti in iti naprej po nove zmage," je razliko v primerjavi z marčevsko tekmo pred obračunom izpostavil Olimpijin napadalec Leon Benko. Ljubljanska zasedba sicer na gostovanjih v spomladanskem delu ni blestela, saj je na šestih tekmah na gostujočih tleh zbrala zgolj štiri točke (zmago in remi). "Mi smo imeli težave, ker je prvih šest oz. sedem igralcev, ki bi igrali v prvi enajsterici, imelo poškodbe v spomladanskem delu. Mogoče smo imeli zaradi tega slabe rezultati, a to pravzaprav ni pomembno. Zdaj ko so se nekateri vrnili, je veliko lažje, konkurenca je večja, vsi se moramo boriti za svoje položaje," je še dodal Miškić.

Koprčani so dodobra namučili nogometaše iz prestolnice.
Koprčani so dodobra namučili nogometaše iz prestolnice. FOTO: Damjan Žibert

Močna želja po zmagi je bila prisotna tudi v domačem moštvu, ki je kmalu po začetnem sodnikovem žvižgu pričelo narekovati ritem na igrišču, prvo priložnost pa so si Koprčani priborili s prostega strela, vendar je niso uspeli izkoristiti, potem pa so se uspeli zbrati tudi gostje iz prestolnice. Ob prvi priliki so s kota nevarno zapretili vratom Marjana Antolovića, vendar neuspešno. Prav tako je po vodi splaval tudi drugi poskus Ljubljančanov, ko je po strelu z razdalje poskušal Julius Wobay. Zatem so bili nevarni tudi domači, vendar pa je žoga romala mimo vrat Roka Vodiška. Slednji je moral biti pozoren tudi v polovici polčasa, ko je po zmedi v kazenskem prostoru gostov - padel je tudi Matej Pučko - streljal Senijad Ibričić. Domači so nevarno pritisnili na vrata gostov, vendar pa njihovi poskusi niso obrodili sadov. Zato pa so bili po nevarni akciji uspešno zmaji, vendar pa se je Chibulke Blessing Eleke znašel v prepovedanem položaju in sodnik je zadetek razveljavil. Nekaj minut zatem so bili nevarni tudi kozlički, ko je eden izmed nogometašev lepo podal pred vrata Vodiška, vendar nihče izmed soigralcev žoge ni uspel potisniti v mrežo. V 41. minuti se je Hadžić odločil za prvo menjavo, ko je poškodovanega Issaha Abassa zamenjal Kingsley Boateng. Vse do konca polčasa so tako navijači spremljali pestro dogajanje na zelenici, vendar pa zadetka kljub nekaj atraktivnim akcijam ni bilo. Najlepšo priložnost je zapravil Boateng, nekaj trenutkov kasneje pa svoje ni uspel izkoristiti niti Eleke.

Olimpija je povedla po zaslugi Boatenga.
Olimpija je povedla po zaslugi Boatenga. FOTO: Damjan Žibert

V začetku drugega polčasa pa so bili gledalci priča prvemu zadetku, zanj je poskrbel Boateng, ki je ukanil domačo obrambo in se vpisal med strelce. Odzvali so se tudi Koprčani, najprej so skušali izkoristiti napako Vodiška, potem pa so ljubljanskim vratom zapretili še po strelu Ibričića. Nevarni so bili kozlički tudi nekaj trenutkov zatem, ko je s strelom poskušal še Ed Kevin Kokorović, vendar domačim nikakor ni uspelo premagati vratarja Vodiška. Njihov trud se je vendarle izplačal v 79. minuti, ko je po podaji Šimeta Gregova z močnim strelom zadel Nermin Hodžić in tako razveselil domače navijače. Koprčani pa po zadetku niso popustili temveč še naprej napadali vrata Vodiška. Lepo akcijo je s slabo podajo zapravil Ruben Rodriguez Belima, ki je zvabil vratarja zmajev iz vrat, vendar ni uspel podati soigralcem. Nekaj sreče je zmanjkalo tudi Danijelu Miškiću, ki je na srečo domačih zadel zgolj vratnico. Lepe priložnosti za vodstvo je zapravil tudi Boateng, ki je streljal mimo vrat. Tekmeca sta se tako razšla z remijem, kar priča o tem, da bo dogajanje v Prvi ligi vse do zadnjega obračuna še kako napeto.

Postavi:
Olimpija:
Vodišek, Baskera, Bajrić, Zarifović, Štiglec (od 50. minute Benko), Miškić, Cretu, Wobay (od 89. minute Alves), Kirm, Abass (od 42. minute Boateng), Eleke

Koper: Antolović, Horvat (od 69. minute Pekuson), Gregov, Pučko, Datković, Kokorović, Ibričić, Krivičić (od 84. minute Theofanis Tzandaris), Križman, Hodžić, Belima