Prva liga Telekom Slovenije

VIDEO in FOTO: Obračun na Bonifiki Domžalčanom

Koper, 19. 07. 2015 12.45 |

Zaključil se je uvodni krog slovenskega državnega prvenstva za sezono 2015/2016. V nedeljo sta bili na spored še zadnji dve tekmi 1. kroga 1. SNL, Krško je premagalo Celje (1:0), zadnji dvoboj pa je bil Luka Koper - Domžale. Gostje so zmagali s 3:2.

• Goli na tekmi Luka Koper - Domžale
    05:00
    Goli na tekmi Luka Koper - Domžale
  • Vrhunci dvoboja Krško - NK Celje
    03:32
    Vrhunci dvoboja Krško - NK Celje

Zanimivo je bilo na koprski Bonifiki, kjer sta se srečali moštvi, ki sodita v krog moštev, ki razmišljajo o boju za vrh lestvice. Koper je uspešno začel sezono z osvojitvijo superpokala v dvoboju z Mariborom, v kvalifikacijah za Ligo Evropa pa po izločitvi Vikingurja Primorce v 2. krogu čaka še povratna tekma s splitskim Hajdukom. Domžale so končale z evropskimi nastopi po tekmi s Čukarićkim, zato so varovanci Luke Elsnerja vse sile usmerili v državno prvenstvo. Minulo sezono je Koper končal na 8. mestu prvoligaške lestvice, Domžale pa so bile tretje.

Po mirnem uvodu je tekma ponudila razburljiv razplet in kar pet golov. Gostje so vodili že s 3:0 v 53. minuti in kazalo je na gladko zmago, še posebej ko je Koper ostal le z desetimi igralci v 41. minuti, ko je Nik Mršič dobil drugi rumeni karton. A je v drugem delu prebujeni Koper povzročal velike težave Domžalam, v dveh minutah so znižali izid na 3:2 in le stežka so gostje v zaključku tekme ubranili gol prednosti.

Nejc Vidmar je v drugem polčasu dobil dva gola.
Nejc Vidmar je v drugem polčasu dobil dva gola. FOTO: Damjan Žibert
Gostujoča ekipa je izjemno taktično odigrala prvi polčas osrednje tekme uvodnega kroga. Pobudo je prepustila Kopru, navkljub temu pa vseskozi imela nadzor nad primorsko ekipo, ki ni nastopila v najmočnejši zasedbi, trener Roberto Vanoli je namreč veliko igralcev spočil za veliko bolj pomemben mednarodni četrtkov dvoboj v dalmatinski prestolnici. Domžalska ekipa je že svojo prvo obetavno akcijo kronala z zadetkom. Pobudnik akcije je bil Francoz Benjamin Morel, ki je lepo v ogenj poslal Nejca Skubica, po njegovem predložku z desne strani pa je bil v domačem kazenskem prostoru najvišji Žan Majer in po strelu z glavo ukanil nemočnega domačega vratarja Vasjo Simčiča.

Izbranci gostujočega trenerja Luke Elsnerja so le sedem minut kasneje podvojili svoje vodstvo. Brazilec Juninho je pošteno premešal domačo obrambo, po kombinirani akciji pa je Skubic z odmerjenim strelom povišal na 2:0. Koprčani so bili precej nejevoljni, še bolj v 41. minuti, ko je Nik Mršič prejel drugi rumeni karton in predčasno zapustil travnato površino. Številčno zdesetkani Koprčani so v osmi minuti nadaljevanja prejeli še tretji gol, po (pol)protinapadu je Juninho izkoristil lepo podajo Dejana Trajkovskega z leve strani in povišal na 3:0.

Primorci so po tretjem prejetem golu zaigrali bolj pogumno, navkljub izgubljenem položaju so med 64. in 66. minuto znižali na 2:3. Prvi gol je po natančnem in močnem strelu z roba kazenskega prostora dosegel Jaka Štromajer, drugi pa po strelu z glavo Amar Rahmanović. Prejeta gola sta prebudila tudi maloštevilno koprsko občinstvo, ki je nagradilo pogumno domačo igro z desetimi igralci v polju, popolnega preobrata pa vendarle niso priredili. V izdihljajih tekme so bili blizu temu, na srečo Domžalčanov pa je "rezervist" Luka Vekič v 89. minuti po strelu z glavo zadel le okvir vrat.

Domžalska zasedba bo v soboto, 25. julija, gostila Maribor, koprska ekipa pa bo dan kasneje gostovala v Krškem.

Domžalčani so se veselili zmage v Kopru.
Domžalčani so se veselili zmage v Kopru. FOTO: Damjan Žibert
Krško ob povratku med elito do prve zmage

V minuli sezoni drugouvrščeno moštvo v najmočnejšem ligaškem tekmovanju na domačih tleh iz Celja je v Krško prišlo kot velik favorit, na koncu pa se iz Posavja vrača praznih rok. Nogometno mero ji je v peklenskih razmerah za igro - temperatura je znašala 37 stopinj Celzija - vzel novinec v elitni druščini iz Krškega.

Uvod je minil v izenačeni igri. Prvi nevaren strel je v 14. minuti sprožil Enes Rujović, njegov poskus pa je gostujoči vratar Amel Mujčinović zanesljivo ubranil. Nato so na stadionu Matije Gubca, ki je bil napolnjen do zadnjega kotička, zagospodarili izbranci gostujočega trenerja Simona Rožmana, predvsem aktiven pa je bil Nigerijec Sunny Omoregie, ki se je v 19. minuti znašel v imenitni priložnosti, a je nastreljal vratarja Marka Zalokarja. Afričan je v 34. minuti zatresel okvir domačih vrat, minuto kasneje pa dosegel zadetek, a ga je glavni sodnik Matej Jug razveljavil zaradi prepovedanega položaja. Končnica prvega dela je minila v pobudi gostov, najbolj obetaven poskus pa je proti vratom posavske ekipe sprožil Mihovil Jeronim Klapan.

V drugi polovici tekme je bila jalova pobuda na strani gostov, v 62. minuti pa je završalo na tribuni, saj je Jure Travner v svojem kazenskem prostoru zrušil Enesa Rujovića in prejel drugi rumeni karton, hkrati pa je sodnik pokazal na 11-metrovko, ki jo je uspešno izvedel Rujović. Igralci iz mesta ob Savinji so po prejetem golu skušali doseči vsaj izenačujoči gol. Pobuda je bila na njihovi strani, navkljub nekaterim (pol)priložnostim se mreža Krčanov na veliko veselje domačih privržencev ni zatresla, za nameček pa je v končnici tekme Blaž Vrhovec prejel drugi rumeni karton, tako da so Celjani tekmo končali zgolj z devetimi igralci.

Celjska zasedba bo v prihodnjem krogu gostila Krko, zasedba iz Krškega pa Luko Koper. Obe tekmi bosta v nedeljo, 26. julija.