Prva liga Telekom Slovenije

FOTO in VIDEO: Olimpija v prostem padu, potapljajočo barko z novim porazom obtežil še Aluminij

Kidričevo, 02. 04. 2017 14.40 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 5 min

Aluminij je naslednji v vrsti klubov, ki so bili za državno prvakinjo Olimpijo v spomladanskem delu prvenstva previsoka ovira (2:1). Kidričani so sicer zaostajali po golu Leona Benka, a v nekaj minutah drugega polčasa uprizorili velik preobrat, ki je zmaje najbrž dokončno izločil iz boja za naslov.

Iz 24UR: Tudi Aluminij pretrd oreh za Olimpijo

Trener Olimpije Marijan Pušnik je v primerjavi z zadnjim obračunom, porazu proti Gorici v Stožicah, ekipo premešal z Danielom Avramovskim in Ricardom Alvesom, omenjena nogometaša sta nadomestila Alexandruja Cretuja in strelca edinega gola proti Gorici Blessinga Elekeja. Nigerijca ni bilo niti na klopi, kamor pa se je na zadovoljstvo navijačev zeleno-belih vrnil dlje časa odsotni Nik Kapun, prvega vratarja Nejca Vidmarja je vnovič "nadomeščal" Rok Vodišek. Domače moštvo Slobodana Gruborja je po prvi skalp Olimpije v sezoni krenilo z dvema napadalcema, Maticem Vrbancem in Lovrom Bizjakom, po porazu v Domžalah sta na klopi obsedela Žiga Škoflek in Sanin Muminović. Točke so potrebovali vsaj tako krvavo kot Ljubljančani v lovu na velenjski Rudar in osmo mesto, ki jim je pred prvim sodnikovim žvižgom bežalo za štiri točke. Olimpija je zapretila že v prvem napadu, po dolgi žogi si je podajo najbrž tudi s pomočjo roke ustavil Leon Benko, a znotraj kazenskega prostora meril precej previsoko. Ponesrečena podaja v sredino Dina Štigleca bi v osmi minuti kmalu presenetila domačega vratarja Luko Janžekovića, žoga je sicer pod njegovim budnim nadzorom zadela prečko. A to je bilo praktično vse, kar so si pripravili spet izjemno nerazpoloženi gostje, navijači obeh moštev pa razen v soncu v prvih 20 minutah niso mogli uživati prav v ničemer. V 25. minuti so rdeče-beli izpeljali spodbuden protinapad, ki pa ga je po podaji s strani v zadnjem hipu ustavil Štiglec, sicer bi do neoviranega strela prišel Francesco Tahiraj.

Tik pred iztekom prvih 30 minut igre se je priložnost tekme ponudila Andražu Kirmu, nekdanji reprezentant je po akciji Juliusa Wobaya in globinski žogi Kenana Bajrića ušel branilcem in prišel sam pred Janžekovića, ki mu je lepo zaprl kot in preprečil zadetek. Janžeković je bil na mestu tudi v 35. minuti, ko se je branilcev otresel Beko, a nato meril precej neprepričljivo nad glavo Janžekovića, ki je žogo v drugem poskusu zadržal pred gostujočimi nogometaši. Lovro Bizjak si je v 36. minuti pripravil strel precej z leve, ki ni pretirano ogrozil vrat nezaposlenega Vodiška. V 39. minuti so Ljubljančani uspeli povesti, zalegli pa niso niti glasni protesti iz domačih vrst: Wobay je žogo Avramovskega v kazenskem prostoru spustil do Kirma, ki jo je nato poslal na drugo stran do osamljenega Benka za enostaven zadetek in vodstvo. Kidričani so zahtevali prepovedan položaj, v katerem naj bi se nahajal Kirm, a so sodniki ocenili, da se Wobay žoge ni dotaknil. V drugem polčasu je bil za razliko od prvega Aluminij nevaren že po nekaj sekundah, Tahiraj si je ob Denisu Klinarju pripravil strel znotraj kazenskega prostora in meril kakšen meter nad bližnje stičišče vrat Vodiška, ki bi bil v nasprotnem primeru sicer najverjetneje nemočen. Aluminij je bil še naprej podjeten v nadaljevanju, po ostri podaji iz kota v 52. minuti do strela ni uspelo priti Vrbancu. Za razliko od Blaža Kramerja, ta je uspel ob sebi zadržati Nemanjo Mitrovića in v 56. minuti s težkega položaja meril mimo bližnje vratnice dobro postavljenega Vodiška. Podobno je v naslednjem napadu na drugi strani poskušal Avramovski: razplet je bil enak.

Benko (levo) je tarča številnih kritik, a se je tudi v Kidričevem vpisal med strelce. FOTO: Damjan Žibert

Ob izteku 63. minute je Pušnik v igro poslal Kapuna, ki so mu lahko navijači Olimpije zaploskali prvič v sezoni, saj je imel mladi reprezentant veliko težav s poškodbo in kasnejšim neposrečenim okrevanjem. Olimpija se je v nadaljevanju malce izvila iz štajerskega primeža in najprej je moral Janžeković izbiti strel oziroma podajo Alvesa, ki je lepo preigraval na robu 16-metrskega prostora, do žoge je nato prišel še Wobay, ki je meril mimo oddaljenejše vratnice. Domači strateg Grubor je v končnico tekme krenil tudi s Škoflekom, ki je zamenjal Alena Krajnca, Pušnik pa je aktiviral Isaha Abassa, ki je bil hitro v akciji, a na "napačni" strani igrišča, kjer je po slabem posredovanju Vodiška uspel preprečiti zadetek Kramerju. A rešitve za Olimpijo v 77. minuti ni bilo, Kramer je po akciji Bizjaka že praktično na črti vrat zgolj še potisnil žogo v mrežo in začel noro slavje v nekdanji reprezentančni bazi. Rdeče-beli so bili še naprej nevarnejši, Vodišek je v 82. minuti slabo skakal na visoko žogo, a je pred Bizjakom izbil Klinar. Minuto kasneje pa nov šok za Ljubljančane, Branko Ilić je (najbrž tudi pod prekrškom) izgubil dvoboj v kazenskem prostoru, žoga je prišla do osamljenega rezervista Škofleka, ki jo je poslal pod prečko Vodiška, ki bi se verjetno lahko odzval tudi bolje. Ilić je moral z zelenice zaradi poškodbe, zato je v zadnjih minutah priložnost v gostujoči vrsti dobil še Cretu. Zeleno-beli v štirih minutah sodnikovega podaljška razen s šibkim strelom Alvesa z razdalje niso zapretili golu Janžekovića, ki je zlahka lovil brezciljne podaje v svoj kazenski prostor. Olimpija je tako še tretjič zapored izgubila tekmo v gosteh in predala drugo mesto Domžalam, Mariboru pa skorajda zagotovo tudi državni naslov.