19-letni Iheanacho s hat-trickom in podajo fantastično nadomestil prvega napadalca Agüera

Birmingham, 30. 01. 2016 20.27 |

Vikend v Angliji je rezerviran za Pokal FA. Večjih presenečenj sobota ni prinesla. Veliki angleški klubi, kot so Arsenal, Tottenham in Manchester City, so napredovali v osmino finala. Od tekmovanja pa se poslavlja Stoke City, ki je klonil na tekmi pri Crystal Palacu v Londonu.

Arsenal si je napredovanje zagotovil z domačo zmago nad Burnleyjem (2:1). Prvič po povratku po poškodbi je za topničarje zabil Alexis Sanchez – Čilenec je postavil končni izid tekme z zadetkom v 53. minuti –, ki je bil tudi podajalec pri prvem zadetku Arsenala. Njegovo podajo je v 19. minuti tekme izkoristil mladi branilec Calum Chambers. Edini zadetek za gostujočega drugoligaša je dosegel velški napadalec Sam Vokes.

Iheanacho (drugi z desne) je opozoril nase z odlično predstavo v Pokalu FA.
Iheanacho (drugi z desne) je opozoril nase z odlično predstavo v Pokalu FA. FOTO: AP

Tottenham je brez težav slavil na gostovanju pri tretjeligašu Colchestru. Za visoko zmago s 4:1 so poskrbeli belgijski vezist Nacer Chadli – ta je zabil dvakrat –, Eric Dier in Thomas Carroll. Podobno 'lahko' je na gostovanju slavil tudi Manchester City, le da so sinjemodri do visoke zmage (4:0) prišli pri precej bolj zvenečem nasprotniku, in sicer prvoligašu Aston Villi. Ob zmagi gostov se je izkazal mladi, 19-letni nigerijski napadalec Kelechi Iheanacho, ki je dosegel klasični hat-trick. Da je bila bera Nigerijca še bolj polna, je poskrbel s podajo za četrti zadetek, ki ga je zabil Raheem Sterling. Iheanacho je sicer priložnost v sami konici napada dobil pred prvim napadalcem Cityja Sergiom Agüerom, ki mu je trener Maneul Pellegrini namenil nekaj počitka.