MotoGP

Ljubljana, 01. 04. 2013 06.30 |

Po letu 2010 si bosta v razredu motoGP garažo Yamahe delila aktualni svetovni prvak Jorge Lorenzo in devetkratni svetovni prvak Italijan Valentino Rossi. Dirkača zatrjujeta, da tokrat pregradna stena ne bo potrebna.

Leta 2010 je odnos med Valentinom Rossijem in Jorgejem Lorenzom postal praktično nevzdržen, kar je bil tudi eden izmed glavnih razlogov, da je devetkratni svetovni motociklistični prvak zapustil japonsko moštvo in se za dve leti preselil k Ducatiju. Zdaj se je Rossi vrnil k Yamahi, kjer bo znova združil moči z Lorenzom. Dva alfa samca, ki tekmujeta na najvišjem nivoju, že sama po sebi obljubljata veliko rivalstvo. Pri Špancu in Italijanu to potencira še dejstvo, da sta dirkača različnih generacij in moštvena tekmeca.

Napovej zmagovalca prve dirke za VN Katarja in sodeluj v nagradni igri.

Če ste zamudili oddajo Krog za ogrevanje pred začetkom letošnje sezone svetovnega prvenstva, si jo lahko v posnetku ogledate na YOYO.

+2
Sm šlišo, da pečejo nove berlinski kremšnite in jih bodo na vsako dirko zravn vozili ;-)
+3
ti si ena taka pravaDRISKA tega foruma........
tomoslaura
01. 04. 2013 16.06
-6
Sm šlišo, da postavljajo nov berlinski zid in ga bodo na vsako dirko zravn vozili ;-)
mikeTHEbike
01. 04. 2013 21.11
+0
g33ky_fr34k
01. 04. 2013 16.00
+4
BTW za navdušence motocrossa... Pravkar se je končala še druga dirka v MX2 razredu v motocrossu v Valkenswaardu na peščeni podlagi. Na obeh dirkah je zmagal Jeffrey Herlings. V tem razredu je ta vikend nastopal tud Tim Gajser (KTM Marchetti Racing), ki je v prvi dirki osvojil 17.mesto. V drugi dirki, ki se je pravkar končala, pa je odlično štartal in bil po prvem zavoju okoli osmega mesta, cilj pa prečkal na 13.mestu. Skupno je končal ta vikend na 16.mestu in osvojil 12 točk (4+8). V MX3 razredu je za dirkači že prva dirka. Klemen Gerčar jo je končal na 5.mestu, Matevž Irt pa na 15.mestu. Pozno popoldne sledi še druga dirka.
fokit
01. 04. 2013 22.15
+2
dober je gajser, da je v mx2 razredu bil 13 in 17, to so zelo dobre uvrstitve za njegovo starost, in glede na to da v mx2 že dirkajo
g33ky_fr34k
01. 04. 2013 23.40
+1
se strinjam. Star je šele 16 let in na obeh današnjih dirkah do točk v MX2 razredu. Pa še proga s peščeno podlago. Celo en tedn prej je šou na Nizozemsko, kjer je treniral na progah s peščeno podlago v okolici Valkenswaarda. V Sloveniji takih prog sploh nimamo, na koledarju sv. prvenstva pa sta glih 2 na sezono (današnja v Valkenswaardu in pa ena proti koncu sezone v Lieropu). In glede na to da je danes dosego 2 super rezultata na tej podlagi, kaj bo šele potem na trdih podlagah, ki so stalnica v svetovnem prvenstvu. Komaj čakam naslednje dirke MX2 in EMX2. :)
mikeTHEbike
02. 04. 2013 14.50
+0
jest sam mislim, da škoda, da se popolnoma ne posveti svetovni mx2 klasi. V emx2 bo itak zmagoval, bo pa možnosti za kake poškodbe velik večje, kar ti hitro pokvari kariero!! Bol poznam starega kot tima, mu bom reko, naj se bol locira na svetovno kot evropsko. Biti na svetovnem 10 je boljše kot na evropskem zmagati!
duce749
01. 04. 2013 15.56
-20
Rossi je pri Yamahi iz enega in edinega razloga in to je, da plačuje svoj sedež, Jorge pa zato, ker je trenutno najboljši, se pravi, Rossi plačuje, da Jorge zmaguje
01. 04. 2013 20.53
+8
hahahaha.........................ta je pa dobra!!! men se zdi da Rossi placuje vse po vrsti s svojimi sponzorji.................z Lorenzom na celu.......................aja pa 1.april je danes................hahahaha fajn si me nasmejal....HVALA