MotoGP

Barcelona, 14. 06. 2013 08.50 |

Dirkači vseh treh motociklističnih razredov so se pred VN Katalonije na slovitem stadionu Camp Nou pomerili v nogometu. Na obračunu moštev motoGP in moto2/moto3 so s 4:3 slavili predstavniki elitnega razreda.

Dirkači razreda motoGP so tudi na nogometnem igrišču potrdili svoj primat v motociklistični karavani. Dirkači na dveh kolesih so tokrat motocikle zamenjali za okroglo usnje in na slovitem Camp Nouu poskrbeli za zelo zanimivo tekmo. Udarili so se dirkači razreda motoGP in ekipa iz predstavnikov razreda moto2 ter moto3. Prav slednje moštvo je udarilo prvo. Med strelce se je vpisal domačin Pol Espargaro. Člani elitnega razreda so hitro postavili stvari na svoje mesto. Uspešna sta bila Andrea Dovizioso in Randy de Puniet. A ekipa moto2/moto3 se ni predala, še pred koncem polčasa, ki je trajal 25 minut, je izid znova poravnal Sandro Cortese. A drame v prvem delu še ni bilo konec. Selektor ekipe motoGP Cal Crutchlow ni bil zadovoljen s predstavo svojih varovancev in je kar sam stekel na teren ter pomagal Marcu Marquezu, da je svoje moštvo znova popeljal v vodstvo. Na 4:2 je povišal Stefan Bradl. Poteza tekme je pripadla Xavierju Simeonu. Belgijec je z izjemnim strelom rezultat znižal le na gol zaostanka. V drugem polčasu golov ni bilo, tako da je ostalo pri zmagi razreda motoGP. Ne glede na končni izid nihče izmed dirkačev ni bil razočaran, saj so nogometno tekmo vzeli kot dobrodošlo sprostitev pred šesto dirko te sezone.