MotoGP

Assen, 29. 06. 2012 12.24 |

Ta.V./I.K.
32

Casey Stoner je zmagovalec kvalifikacij pred VN Nizozemske v razredu motoGP. Avstralcu sta se najbolj približala Španca Dani Pedrosa in Jorge Lorenzo. Znova sta razočarala oba Ducatija, Nicky Hayden in Valentino Rossi.

Kvalifikacije pred dirko v Assnu je sicer najbolje začel Dani Pedrosa, ki je s časom 1:34.286 hitro prevzel vodstvo in ga dolgo uspešno držal. Zapletlo se je približno 15 minut pred koncem kvalifikacij, ko je dogajanje za nekaj minut prekinila kratka ploha, zaradi katere so se dirkači podali v garaže. Pet minut pred iztekom časa so se mojstri dirkanja na dveh kolesih nato le podali nazaj na stezo, prekinitev pa je najbolj ustrezala Stonerju, ki je do tistega trenutka najboljši čas Pedrose popravil kar za pol sekunde in si priboril najboljši startni položaj. Z zadnjim naletom je poskusil tudi Jorge Lorenzo, ki je bil neuspešen in končal na tretjem mestu, na drugem pa je ostal Pedrosa. V zadnjem krogu je lep podvig uspel Nemcu Stefanu Bradlu (LCR Honda), ki je postavil četrti čas. Na petem mestu je končal Cal Crutchlow (Tech 3 Yamaha), na šestem pa Ben Spies (Yamaha), ki je dolgo držal mesto med prvimi tremi. Znova sta popolnoma pogorela oba Ducatija. Američan Nicky Hayden bo dirko začel z devetega mesta, tik pred moštvenim kolegom Italijanom Valentinom Rossijem.

Španski dvoboj pripadel Marquezu

Vodilni v skupnem seštevku razreda moto2 Marc Marquez si je pred sobotno dirko zagotovil najboljši štartni položaj. Španec je dobil bitko s svojim rojakom Polom Espargarojem, ki ga je ugnal z izjemnim krogom dobrih pet minut pred koncem kvalifikacij, ko je svojega rivala ugnal za slabe pol sekunde. S tretjega štartnega položaja bo VN Nizozemske začel Italijan Andrea Iannone.

Najhitrejši Cortese, Vinales šele šesti

V najšibkejšem razredu se je v suhih razmerah najbolje odrezal tovarniški dirkač ekipe KTM Sandro Cortese. V svojem zadnjem hitrem krogu se je na drugo mesto uspelo prebiti njegovemu moštvenemu kolegu Dannyju Kentu, tretji čas pa je vknjižil Niccolo Antonelli. Vodilni dirkač v skupnem seštevku Maverick Vinales bo dirko na stezi v Assnu začel šele s šestega mesta.