MotoGP

Stoner: Padel sem zato, ker sem 'pritiskal' na polno prvič po štirih letih

Spielberg, 21. 07. 2016 15.05 |

Dirkači razreda motoGP so pred poletnim premorom opravili še z medsezonskimi testiranji na dirkališču Red Bull Ring v Spielbergu, kjer bo 14. avgusta na sporedu deseta dirka letošnje sezone. Med dirkači, ki so preizkusili novo stezo je bil tudi dvakratni svetovni prvak Casey Stoner, ki je ob koncu testiranja tudi padel.

Casey Stoner pri moštvu Ducati opravlja vlogo testnega dirkača.
Casey Stoner pri moštvu Ducati opravlja vlogo testnega dirkača. FOTO: Ducati
Motociklistična karavana razreda motoGP se je po dirki za VN Nemčije še za dva dni zbrala na testiranjih v Spielbergu, kjer so moštva in dirkači popravljali še zadnje malenkosti in iskali zadnje nastavitve pred poletnim premorom. Na dirkališču Red Bull Ring, kjer bo 14. avgusta na sporedu VN Avstrije so bila zbrana skoraj vsa najboljša moštva. Manjkalo je le tovarniško moštvo Honda z Marcom Marquezom in Danijem Pedroso in poltovarniško moštvo Tech 3, za katerega nastopata Bradley Smith in Pol Espargaro. Z novo stezo se je na dvodnevnem testiranju očitno najbolje spoprijateljilo moštvo Ducati. Dirkači italijanskega moštva so oba dneva postavili najhitrejše čase in s tem nakazali, da bi se lahko na prvi dirki po poletnem premoru, celo borili za prvo zmago po letu 2010. Zadnjo zmago za moštvo iz Bologne je na dirki na Phillip Islandu za VN Avstralije dosegel Casey Stoner, ki je bil pravo tako prisoten v Spielbergu, kjer je bil v vlogi testnega dirkača moštva Ducati.

Avstralec, ki se je leta 2012 dirkaško upokojil, je na Red Bull Ringu dokazal, da je še vedno izjemno hiter, saj je postavil četrti oziroma tretji najhitrejši čas dvodnevnega dirkaškega druženja v Avstriji. Je pa dvakratni svetovni prvak kraljevega razreda po dolgem času utrpel tudi padec z motociklom razreda motoGP. Natančneje se je prvič v pesku znašel po več kot štirih letih. A kljub temu, da padci z motociklom nikoli niso prijetni, se je znal Avstralec na svoj račun tudi pošaliti.

Stoner je zadnji dirkač, ki je slavil z motociklom moštva Ducati.
Stoner je zadnji dirkač, ki je slavil z motociklom moštva Ducati. FOTO: motoGP

"Če sem iskren, sem pred zavojem, v katerem sem padel, prvič po štirih letih 'pritiskal' na polno. Med testiranji sicer padem v način vožnje, v kateri ne pretiravam in vseeno postavljam vseskozi identične čase. Nima smisla pretiravati med testiranji. Sam skoraj nikoli ne zgrešim linije, kaj šele, da bi naredil kakšno večjo napako. To je bilo prvič po štirih letih, da sem imel nameščene mehkejše različice gum na motociklu. Več možnosti za padec sem imel sicer zavoj prej, toda ko sem prišel v naslednjega, mi je enostavno vzelo sprednji del in sem padel. Sploh se nisem nagnil do limita, a je bilo dovolj. Takoj po padcu sem seveda bil razočaran, a hkrati sem se počutil dobro. Minila so štiri leta, v katerih praktično nisem storil napake, prej ali slej se je to moralo končati," je z nasmeškom na obrazu zaključil Stoner. Avstralca so seveda takoj po končanih testiranjih vsi spraševali, če je kakšna možnost, da bo čez slab mesec tukaj nastopil tudi na dirki. Avstralec je odgovoril v svojem slogu: "to se ne bo zgodilo".

Kot rečeno dirkače sedaj čaka malce daljši poletni premor, v katerem si bodo nabrali novih moči za nadaljevanje naporne sezone. Dirkače in moštva razreda motoGP do konca sezone čaka še devet dirk. Svetovno prvenstvo pa se bo nadaljevalo z dirko prav v Spielbergu, kjer bo 14. avgusta na sporedu dirka za VN Avstrije.