MotoGP

Spies v Nemčiji upa na prvo dirko brez težav

Sachsenring, 04. 07. 2012 16.52 |

Dirkač tovarniške Yamahe Američan Ben Spies upa, da bo prihajajoči konec tedna v Nemčiji, kot prvi v letošnji sezoni razreda motoGP, naposled potekal brez težav. Teh je bilo v preteklih dirkah zanj v izobilju ...

Ben Spies
Ben Spies FOTO: Reuters

Dirkač iz Teksasa je po sedmih dirkah razreda motoGP šele na skromnem 10. mestu v skupnem seštevku svetovnega prvenstva. Višjo uvrstitev so Benu Spiesu na uvodnih dirkah onemogočale nesreče, tehnične težave in različni pripetljaji, v katerih je vedno znova potegnil "ta kratko". Na zadnji preizkušnji VN Nizozemske v Assnu je Spiesu lep čas dobro kazalo, da se letos prvič povzpne na stopničke, nato pa se je v zadnjih dveh krogih moral posloviti od tretjega mesta zaradi težav z zadnjo gumo, ki je bila v zelo slabem stanju. "Močno upamo, da smo se otresli smole in bomo ta konec tedna lahko razvili ves svoj potencial. Na dirkalniku se počutim dobro in ekipa je motor dobro pripravila, zato vemo, da se lahko borimo v sprednjih vrstah," je zaključil 27-letni Američan, ki je lani na stezi v Sachsenringu zasedel peto mesto.