MotoGP

Prvi prosti trening v Indianapolisu Lorenzu

Indianapolis, 07. 08. 2015 16.47 |

Na prvem merjenju moči razreda motoGP po poletnem premoru je bil najhitrejši Jorge Lorenzo. Dirkač Yamahe je tudi sicer najuspešnejši dirkač na slovitem dirkališču v Indianapolisu, saj se lahko pohvali s šestimi uvrstitvami na stopničke. Na prvem prostem treningu je bil drugi Marc Marquez, tretji pa Andrea Dovizioso.

Lorenzo je bil slabo desetinko sekunde hitrejši od Marqueza.
Lorenzo je bil slabo desetinko sekunde hitrejši od Marqueza. FOTO: Reuters
Po dolgih štirih tednih poletnega premora so se najboljši dirkači razreda motoGP vrnili na motorje. Na prvem prostem treningu pred dirko za Veliko nagrado Indianapolisa je bil najhitrejši Jorge Lorenzo. Dirkač Yamahe, ki v skupnem seštevku zaostaja 13 točk za vodilnim Valentinom Rossijem, je bil s časom 1:33.654 slabo desetinko sekunde hitrejši od Marca Marqueza.

Medtem ko je Lorenzo s šestimi stopničkami na slovitem dirkališču najuspešnejši dirkač v Indianapolisu, je dirkač Honde na ameriških tleh še nepremagan. Počitnice so dobro dele tudi Andrei Doviziosu, ki je na prvem treningu končal na tretjem mestu. Marquezov moštveni tekmec Dani Pedrosa je dosegel četrti čas, vodilni v skupnem seštevku Rossi pa je bil peti.

Prenose drugih prostih treningov v vseh treh razredih si lahko od 19:10 dalje v živo ogledate na VOYO.