Jerez, 03. 05. 2015 10.58 |

Slovenski kolesar Simon Špilak je s fantastičnim nastopom v sklepnem kronometru na 69. dirki po Romandiji v skupnem seštevku zasedel drugo mesto.

Kronometer je dobil trikratni svetovni prvak Nemec Tony Martin, ki je edini ugnal Simona Špilaka. Skupno zmago na dirki si je privozil Rus Ilnur Zakarin, ki se je na prvo mesto povzpel po sobotni kraljevski etapi. Špilak je tretjemu mestu na dirki Pariz - Nica dodal še drugi veliki uspeh v sezoni. Temeljni kamen je položil na sobotni etapi, kjer se je s petim mestom v skupnem seštevku prebil na četrto, danes pa je v vožnji na čas ugnal slovitega Britanca in zmagovalca lanske ter predlanske dirke po Romandiji in Toura 2013 Christopherja Frooma in Francoza Thibauta Pinota. Zakarin, Špilakov sotekmovalec pri Katjuši, je bil nedvomno presenečenje letošnje dirke. Tekmovalec, ki je bil leta 2009 za 24 mesecev suspendiran zaradi dopinga, je ubranil prednost pred Špilakom, ta se je zmanjšala za dve sekundi na 17 sekund, kljub temu, da je imel na kronometru težave s kolesom in ga je moral celo zamenjati. V nasprotnem bi bil danes vroč kandidat za zmago tudi v kronometru, kjer je za Martinom zaostal 13 sekund.

Tony Martin
Tony Martin FOTO: Reuters

Tudi Froome po dirki ni bil razočaran nad tretjim mestom. Njegov glavni cilj v sezoni bo francoski Tour. "Sezona je še zelo dolga in do začetka Toura imamo še dva meseca časa. Zdaj se odpravljam na višinske priprave, potem pa me čaka nastop na tekmi Dauphine libere," je povedal v Keniji rojeni Britanec.

Drugi slovenski kolesar Luka Mezgec je bil na kronometru 115., za zmagovalcem je zaostal dobre štiri minute, v skupnem seštevku pa je končal na 76. mestu.