MotoGP

Pedrosa še naprej najhitrejši

Brno, 25. 08. 2012 11.02 |

Španski motociklist Dani Pedrosa (Honda) je bil najhitrejši tudi na tretjem prostem treningu pred kvalifikacijami dirke za VN Češke. Drugi čas je dosegel vodilni v skupnem seštevku svetovnega prvenstva razreda motoGP Jorge Lorenzo (Yamaha).

Dani Pedrosa je v Brnu še naprej brez konkurence.
Dani Pedrosa je v Brnu še naprej brez konkurence. FOTO: Reuters

Španski motociklist Dani Pedrosa je očitno ujel želeno dirkaško formo. Potem ko se je v Indianapolisu veselil najboljšega startnega položaja in pozneje tudi zmagal na tamkajšnji dirki, je odlično razpoložen tudi v Brnu, kjer bo jutri na sporedu 12. dirka letošnje sezone. Dirkač iz Sabadella, ki je po vrnitvi Caseyja Stonerja v domovino, kjer ga čaka operacija, ostal osamljen dirkač tovarniške Honde, blesti v vsem svojem sijaju. Na zadnjem prostem treningu je namreč za slabo sekundo ugnal Jorgeja Lorenza (+0.806), med Španca pa se je vmešal Ben Spies (+0.743).

Dobre predstave v Brnu še naprej niza sedemkratni svetovni prvak razreda motoGP Valentino Rossi (Ducati), ki je z nekaj več kot sekundo zaostanka dosegel 6. čas.

+2
Crutchlow in Smith pri Tech 3 Yamahi !!!
Špela Fabijan
25. 08. 2012 12.29
+2
Če povzamemo članek... Pedrosa pred vodilnim v prvenstvu Lorenzom na drugem mestu, med oba španca se je vmešal Spies. Kje je pol Spies? Na 1,5 mestu?
g33ky_fr34k
25. 08. 2012 11.29
+12
BTW Zelo dobre novice prihajajo tudi iz Bolgarije iz Sevlieva kjer se ta vikend odvija vrhunec sezone za mlade dirkače - mladinsko svetovno prvenstvo v motokrosu. Za dirkači kategorije 65ccm, 85ccm in 125ccm so prosti treningi. Najprej je bil na sporedu prosti trening v 65ccm razredu kjer je Luka Milec osvojil PRVO mesto. V 85ccm je Nick Škorja osvojil v skupini B PETO mesto (tu sta dve skupini ker je večje število nastopajočih), Urban Razman pa 24. mesto izmed 29ih dirkačev v isti B skupini. V 125ccm razredu je Tim Gajser osvojil PRVO mesto, Nejc Gajser pa 37.mesto izmed 43ih dirkačev. Kvalifikacije sledijo popoldne! 65ccm, prosti trening: 1 288 Milec, Luka SLO KTM 2:11.260 2 4 Tompa, Robert-Crisztian ROU KTM +0:01.391s 3 7 Grothues, Caleb AUS KTM +0:01.861s 85ccm, prosti trening, skupina B: 1 99 Petrov, Ivan BUL KTM 1:58.088 ... 5 303 Skorja, Nick SLO KTM +0:03.904s 24 298 Urban, Razman SLO Suzuki +0:11.695s 125ccm, prosti trening 1 243 Gajser, Tim SLO KTM 1:49.108 2 99 Zaragoza Beltran, Jorge ESP Suzuki +0:01.535s 3 29 Jacobi, Henry GER KTM +0:01.698s ... 37 241 Gajser, Nejc SLO KTM +0:08.594s
jakob101
25. 08. 2012 11.44
+2
bravo našim samo nekaj me zanima če si napisal da je tim prvak?
g33ky_fr34k
25. 08. 2012 12.02
+3
misliš evropski prvak v 125ccm razredu? Ja, to sem tu na forumu napisal že prejšni petek ko je predčasno postal evropski prvak v Veliki Britaniji že po odpeljani 1.dirki, v nedeljo pa je še na 2.dirki potrdil naslov s skupno zmago na prizorišču v Veliki Britaniji. Upam da bo ta vikend dodal še naslov mladinskega svetovnega prvaka. Res bi blo dobro slišat... Tim Gajser- svetovni in evropski prvak v 125ccm razredu.