MotoGP

Barcelona, 12. 06. 2017 19.05 |

Dirkači razreda motoGP so dan po dirki za VN Katalonije na dirkališču v Barceloni opravili testiranja. Na stezi sicer ni bilo dirkačev tovarniškega Ducatija, je pa najboljši čas enodnevnega preizkusa novih dirkaških delov postavil aktualni prvak Marc Marquez.

Nedeljsko dirko v Barceloni so dirkači razreda motoGP že "arhivirali", saj so se le dan kasneje na istem dirkališču posvetili testiranjem pred nadaljevanjem sezone. Na stezi Montmelo sicer ni bilo dirkačev Ducatija, ostala konkurenca pa je pridno nabirala kroge. Najboljši čas kroga je v zaključku testiranj postavil Hondin dirkač Marc Marquez, najbližje mu je bil amahin Maverick Vinales, vodilni dirkač v seštevku točkovanj za naslov svetovnega prvaka. Tretji je bil Jonas Folger, četrti Dani Pedrosa, peti Aleix Espargaro, na repu deseterice pa je bil Valentino Rossi. Moštvena kolega pri Hondi sta prevozila veliko krogov, Pedrosa 53, Marquez pa kar 82, podobno tudi Yamahina aduta, Vinales 81, Rossi pa 71 krogov.

Dirkače po dveh zaporednih dirkah v Italiji in Španiji čakata dva tedna premora, naslednja preizkušnja bo 25. junija VN Nizozemske.