MotoGP

Lorenzo verjame v moštvenega kolega: Dovi lahko zmaga v Valencii!

Milano, Bologna, Ljubljana, 06. 11. 2017 13.24 |

Pred dirkači razreda motoGP je zgolj še sklepno dejanje letošnje sezone. Prihajajočo nedeljo se bodo najboljši motociklisti sveta pomerili za zmago na dirkališču Ricardo Tormo v Valencii, kjer bo tudi padla odločitev o naslovu svetovnega prvaka. Čeprav ima Andrea Dovizioso zelo majhne možnosti, da premaga aktualnega prvaka Marca Marqueza, pa v uspeh moštvenega kolega verjame Jorge Lorenzo.

Andrea Dovizioso je letošnjo sezono, v kateri je zmagal šestkrat, že označil za sanjsko. Lahko to še okiti za naslovom svetovnega prvaka? FOTO: AP
Kdo bo osvojil naslov prvaka v razredu motoGP v letošnji sezoni? Večina je prepričana, da bo Marc Marquez brez težav še četrtič v petih sezonah postal svetovni prvak v kraljevem razredu. Španec ima namreč pred zadnjo dirko v Valencii 21 točk prednosti pred Andreo Doviziosom in bo brez naslova prvaka ostal zgolj, če Italijan dobi dirko v Chesteju in sam ne osvoji več kot štirih točk. Čeprav strokovnjaki Doviju ne pripisujejo veliko možnosti za naslov prvaka, pa v uspeh moštvenega kolega in prvi naslov za Ducati po letu 2007, verjame Jorge Lorenzo. Španec, ki se je italijanskemu moštvu pridružil pred letošnjo sezono, je o tem spregovoril na vsakoletnem dogodku Ducati Premiere v Milanu, kjer je tovarniško moštvo iz Bologne predstavilo najnovejše serijske motocikle.
Moštvo Ducati je edini naslov svetovnega prvaka osvojilo leta 2007, ko je na rdečem motociklu sedel Casey Stoner. Lahko Dovizioso ponovi uspeh legendarnega Avstralca, ki je sicer v omenjeni sezoni zmagal na kar desetih dirkah? Dovi je trenutno pri številki šest.

"Andrea točno ve, kaj mora storiti. Je izjemno inteligenten dirkač. Svoj motocikel pozna do zadnjega vijaka in sem prepričan, da je lahko konkurenčen v Valencii in se bori za zmago na zadnji dirki sezone. Mislim, da je Marc trenutno pod večjim pritiskom, saj je v lanski sezoni z lahkoto osvojil naslov, letos si ga pa tudi želi, a mu je Dovi močno otežil delo," je na druženju Ducatija v Milanu povedal petkratni svetovni prvak. Jorge pa se je tudi spomnil na sezono 2013, ko se je prav on z Marcom boril za naslov svetovnega prvaka. Takrat sta se Španca prav tako za naslov udarila v Valencii. Lorenzo je zmagal, Marquez pa je s tretjim mestom osvojil dovolj točk, da je že v krstni sezoni postal prvak kraljevega razreda. Pri tem je mladi Katalonec zrušil kar nekaj rekordov, naslov prvaka pa je osvojil za pičle štiri točke (Marquez 334 - Lorenzo 330, op. p.). "Marcova prednost je bila takrat bistveno manjša in tukaj je v manjši prednosti, a vseeno mu ne bo lahko," je še pristavil Lorenzo.

Kot rečeno, Marquez ima za zadnjo dirko sezone zajetno točkovno prednost in je pred dnevi tudi sam priznal, da bi mu ta naslov prvaka pomenil več, kot pa katerikoli drugi iz med prejšnjih petih. Številke so na njegovi strani, kako pa se bo razpletla sezona 2017, pa se boste lahko prepričali tudi sami na Kanalu A in VOYO. S prenosi začnemo že v petek, ko bodo dirkači opravljali proste treninge. V soboto sledijo kvalifikacije, v nedeljo pa seveda dirka z našo oddajo, v kateri vam bomo podrobno analizirali vsa prejšnja prvenstva, ki so se odločala na zadnji dirki, kot tudi nekaj o moštvenih ukazih, o katerih se je veliko govorilo po dirki v Maleziji, ko naj bi Lorenzo namerno predse spustil Doviziosa. Ne zamudite!