MotoGP

Lorenzo bo za 27. rojstni dan upihnil 200 svečk

Jerez, 02. 05. 2014 17.33 |

Nedeljska dirka v Jerezu bo še kako posebna za dvakratnega svetovnega prvaka razreda motoGP Jorgeja Lorenza. Španec bo namreč nastopil že na svoji 200. dirki v karieri, bo tem pa bo praznoval 27. rojstni dan.

Jorge Lorenzo bo, kot po tradiciji, v Jerezu znova praznoval rojstni dan, ob tem pa bo v nedeljo nastopil že na svoji 200. dirki v svetovnem prvenstvu. Član Yamahe bo postal 23. dirkač v zgodovini, ki je prišel do tega mejnika. Lorenzo je prav v Jerezu tudi prvič nastopil v svetovnem prvenstvu. To se je zgodilo že 'davnega' leta 2002, ko je postal najmlajši dirkač, ki je kdajkoli nastopil na dirki za svetovno prvenstvo. Dvakratni svetovni prvak elitnega razreda takrat celo ni smel nastopiti na petkovem prostem treningu, saj še ni dopolnil 15 let. Na dirki je nastopil star 15 let in en dan ter na koncu osvojil 22. mesto. Lorenzo bo 12 let pozneje, če se ne bo zgodilo kaj presenetljivega, na svoj 27. rojstni dan postal najmlajši dirkač v zgodovini, ki bo nastopil na 200 dirkah. Pred tem je mejnik držal Italijan Andrea Dovizioso, ki je na svoji 200. dirki lani v Aragonu nastopil star 27 let in 190 dni.

Jorge Lorenzo je doslej na VN Španije slavil štirikrat.
Jorge Lorenzo je doslej na VN Španije slavil štirikrat. FOTO: Reuters
Lorenzo je doslej na 199 dirkah slavil kar 52-krat, skupno pa je na 113-ih preizkušnjah stopil na oder za zmagovalce. 55-krat je tudi osvojil najboljši štartni položaj. Skupno je nastopil na 26 različnih dirkališčih, na 19-ih izmed teh pa je slavil vsaj enkrat.