MotoGP

Kenny Roberts dopolnil 60 let

Modesto, 02. 01. 2012 08.15 |

Legendarni motociklistični as Kenny Roberts je zadnji dan starega leta dopolnil 60 let. Njegovi prvi športni koraki pa skorajda ne bi bili motociklistični, saj so ga zanimale predvsem konjeniške dirke.

Kenny Roberts
Kenny Roberts FOTO: Reuters

31. decembra 1951 je na svet v kalifornijskem Modestu prijokal legendarni motociklistični as Kenny Roberts. Pri 12 letih se je ogrel predvsem za konjeniške dirke, nato pa mu je načrte prekrižal oče Buster, sicer glavni krivec za začetek njegove nadvse uspešne športne poti. Prvi motor sicer ni bil povsem po njegovem okusu, saj so ga zanimale dirke po razritih progah, a zaradi prefinjene tehnike so ga hitro preusmerili na dirkališča, kjer je hitro zablestel v vsem svojem sijaju.

Kenny je trikratni svetovni prvak, menedžer, organizator, učitelj in oče, sicer pa prava 60-letna motociklistična legenda.

SORODNI ČLANKI

KOMENTARJI (15)

superdonleon
02. 01. 2012 18.53
+2
takrat je bilo veliko odvisno od motorista oziroma dirkača in manj od motorja danes pa je večji poudarek na motorju in manj na dirkaču.
hiterkstrela
02. 01. 2012 19.25
+0
KennyJR
02. 01. 2012 23.15
+1
jst se pa kr nebi strinjal... razlike med privatnimi moštvi... no se bom takoj popravil... med bogatejšimi in revnejšimi so bile veliko večje... tudi med znamkami so bile precejšnje razlike, prav gotovo večje kot danes... vsako sezono je kak motor dominiral, razvoj ni bil tako dovršen, ena noviteta je prinesla precejšnjo prednost itd... samo šport kot tak ni bil tako izpopolnjen in je bilo lažje nadomestiti mogoče celo sekundo ali dve, ki jih je imel tekmec zaradi motorja... (no potem v začetku 80ih mogoče že ne več toliko) danes pa vsaka tisočika šteje, vožnja je pravi perfekcionizem in prostora za napake ni....
03. 01. 2012 21.05
ja pa ne, velikokrat so bila tovarniška moštva vsa z suzukije m vret v eni sekundi, in borile so se dobre bitke, dokler ni stara garda odšla in ostal samo Mick s hondo!!! Še s 500 ccm cagivo je mamola 1 krat zmagal, al bil drugi, pa je motor veljal za popolnoma nekonkurenčnega. Pa več dirkačev je bilo, ker je bilo vse skupaj velik ceneje. Ma je en slvenc dirkal motogp leta 1987, si je kupo motor za 140.000 mark, pa je lahko dirkal. Sicer je bil 8 sek počasnejši na krog od Lowsona, pa vendarje 14 mesto!! Si predstavljaš danes, da bi lahko kr nekje kupo motogp motor namesto enga presranega BMW X6, pa odpeljal dirko za svetovno prvenstvo!!! Ma daj, danes ni šans,,,,,
KennyJR
02. 01. 2012 14.08
+2
Evo pa drsamo s koleni po tleh x))
02. 01. 2012 15.49
+2
on je glih mnda začel s tem.... s kolenom po tleh. Pred več kot 35 leti se je na grobniku vozo 1.30.5. Teško si predtavljat......
KennyJR
02. 01. 2012 23.11
nonna
02. 01. 2012 13.24
+3
Joj kako beži čas. Se mi zdi kot bi ga včeraj gledala na Grobniku. Njega, pa Randy Mamolo..... Dobri so bili.