MotoGP

Iannone bo posnemal Bradla

Laguna Seca, 13. 04. 2013 10.51 |

Italijanski dirkač motociklističnega razreda motoGP Andrea Ianone (Pramac Ducati) se bo pred dirko za VN Amerik odpravil v Laguno Seco, kjer bo preizkusil dirkališče, na katerem do zdaj še ni odpeljal nobenega kroga.

Motociklistična karavana razreda motoGP se bo v kratkem odpravila na naslednjo preizkušnjo svetovnega prvenstva, dirki za VN Amerik. Med tistimi, ki si bo v Austinu želel unovčiti svoj talent in dirkaške sposobnosti, bo tudi član poltovarniške ekipe Ducati Andrea Iannone, ki je že pripotoval v deželo onstran Atlantika. Ne zaradi privajanja na razmere, ampak zaradi preizkušanja dirkališča v Laguni Seci, kjer bo preživel dva dni.

Andrea Iannone
Andrea Iannone FOTO: Reuters

Iannone namreč še nikoli ni preizkusil omenjenega dirkališča, zato se želi na julijsko preizkušnjo kar najbolje pripraviti. Nekaj podobnega je že lani naredil dirkač LCR Honde Stefan Bradl. Italijan bo v Kaliforniji dirkal z ducatijem 1199 panigale.

+4
Škoda,ker pri uredništvu portala ni zanimanja tudi za WSBK dirkanje….čeprav tako MotoGP kot WSBK spadata pod isto krovno organizacijo. Že 24. februarja je bila prva dirk na Philip Islandu,kjer je dominacijo pokazala Aprilia.Na prvi dirki je namreč zmagal Guintoli na drugi pa Laverty,oba z iste tovarniške ekipe in vozita Aprilio RSV4. To omenjam zato,ker je danes nadaljuje tekmovanje v WSBKv Aragonu. Prva dirka je že končana. Zmagal je Davis z BMW S1000 RR,drugi je bil Guintoli z Aprilio RSV4,tretji pa Melandri,prav tako z BMW S1000 RR. Po videnem ima BMW impresivno hitrost na ravnini.Melandri je naredil nekaj krogov pred koncem prve dirke napako in iz drugega padel na peto mesto.Uspel je priti nazaj na tretje mesto in dosegel stopničke.Oba pred seboj (Rea in Guilianija),je prehitel z lahkoto po ravnini. Druga dirka danes bo kasneje. Kot kaže Ducati ne izgublja stika z najboljšimi samo v MotoGP,podobno se dogaja tudi v WSBK tekmovanju.Sicer je po nepopolnih dveh zaključenih dirkah težko ocenjevati,a trenutno se zdi,da niso prav konkurenčni.
Omen3
14. 04. 2013 22.21
+2
Končala se je tudi druga dirka v Aragonu. Delno so se ponovili dirkači na stopničkah prve dirke,ker je tudi drugi dirki bil prvi Chaz Davies (BMW S1000 RR),prav tako je bil spet drugi Sylvain Guintoli (Aprilia RSV4).Na tretjem mestu je bil na drugi dirki Tom Sykes (Kavasaki ZX-10R). Marco Melandri,z drugim tovarniškim BMW,je tokrat zasedel peto mesto,najboljši Ducati dirkač pa je bil Carlos Checa na osmem mestu. Trenutni vrstni red po dve dirkališčih (in štirih dirkah): 1. Sylvain Guintoli (Aprilia) 85 2. Chaz Davies (BMW) 63 3. Eugene Laverty (Aprilia) 45 4. Marco Melandri (BMW) 43 5. Michel Fabrizio (Aprilia) 42 6. Tom Sykes (Kawasaki) 38 7. Jules Cluzel (Suzuki) 33 8. Loris Baz (Kawasaki) 31 9. Jonathan Rea (Honda) 30 10.Leon Haslam (Honda) 29
palmadijoko
15. 04. 2013 07.50
+2
Omen, hvala za informacije. Res bi 24ur lahko napisal kdaj kaj WSB. Ianonne je izjavil, da zanj obstaja samo Ducati. Bomo videli kam to pelje.
Omen3
13. 04. 2013 20.57
+3
Iannone na tej stezi ne bo dirkal z Ducatijem 1999 Panigale....ampak bo z njim testiral... Poleg tega ste ime znamke napisali z malo (ducati)....kar pa mogoče sploh ni napaka.... (sorry dukatisti :-)