MotoGP

Honda v Laguni Seci z novim motociklom

Monterey, 25. 07. 2012 10.27 |

Moštvo tovarniške Honde bo ta konec tedna na deseti dirki sezone v razredu motoGP v ZDA na stezi v Laguni Seci predstavilo nov motocikel, ki je bil mišljen šele za sezono 2013.

Po testiranju nove šasije v Mugellu, ki je bila sicer načrtovana za leto 2013, namerava Honda v Laguni Seci Španca Danija Pedrosa oskrbeti z novim pogonskim agregatom in šasijo. Španec je zahteval, da ima poleg tega še vedno na voljo letošnji motocikel. Medtem je bil Casey Stoner zadržan do Hondine nove šasije, zato bo dobil samo nov pogonski agregat, vendar bo obdržal letošnjo šasijo.

Drugi v skupnem seštevku svetovnega prvenstva MotoGP Dani Pedrosa, ki ima pred moštvenim kolegom Stonerjem 18 točk prednosti, upa, da bo trud japonskega moštva obrodil sadove: "Dirke v Laguni Seca se veselim. Pri Hondi so se potrudili, da bomo na dirki že lahko vozili z novostmi. Poleg standardnega motocikla bom imel tudi nov motor in šasijo, ki smo ju testirali v Mugellu. Upam, da bomo izkoristili prednosti in odpeljali dobro dirko. Laguna je zelo majhna, raznolika in tehnična – proga je specifična in se razlikuje od prog v Evropi. Lani je bilo zame naporno, ker nisem bil telesno pripravljen. Upam, da bom na progi spet užival kot nekoč.

Dani Pedrosa in Casey Stoner
Dani Pedrosa in Casey Stoner FOTO: Reuters

Stoner, ki je na lanskoletni dirki zmagal pred Yamahinim dirkačem Jorgejem Lorenzom, je povedal, da bi lahko bila proga v Laguni Seci ugodna za Hondine izboljšave.
"Dirke v Laguni se vedno veselim, na njej smo dosegli nekaj dobrih rezultatov. Moštvo HRC je na Japonskem za nov motor in nekaj novih komponent vložilo veliko truda. Upam, da bomo imeli tri treninge na suhi progi in bomo v nedeljo konkurenčni, toda počakati bomo morali do dirke," je zaključil aktualni svetovni prvak Stoner.