MotoGP

Hayden: Indy je zame posebno mesto

Indianapolis, 08. 08. 2015 06.27 |

Edini Američan v konkurenci razreda motoGP se veseli dirke za VN Indianapolisa, saj je to njegova domača dirka. Nicky Hayden je precej na repu razpredelnice letošnjega svetovnega prvenstva, a se nedeljske dirke veseli.

Nicky Hayden je najbolj zvezdniške trenutke v karieri doživel leta 2006, ko je osvojil naslov svetovnega prvaka v razredu motoGP. A kasneje Američan ni bil več tako uspešen, pobudo so prevzeli španski in italijanski dirkači in lani je Hayden recimo osvojil le skupno 16. mesto v skupni razvrstitvi, tudi v letošnji sezoni mu ne kaže pretirano dobro.

Marc Marquez je zmagal na zadnji dirki, za VN Nemčije.
Marc Marquez je zmagal na zadnji dirki, za VN Nemčije. FOTO: Reuters
Hondin dirkač je trenutno na 21. mestu lestvice v točkovanju svetovnega prvenstva in je zbral pičlih osem točk. Se pa Kentucky Kid veseli domače dirke v Indianapolisu, saj bo tekmoval pred svojimi navijači. To je sicer druga dirka čez lužo, po uvodni v sezoni za VN Amerik je v nedeljo na sporedu dirka za VN Indianapolisa, Hayden pa je sedaj edini "jenki" v tekmovanju v kraljevskem razredu. "Verjetno bo potrebno še nekaj časa, da bodo priložnost dobili in jo izkoristili mladi ameriški dirkači. A trditve, da Američanov ne bo več, so smešne. Mislim, da bodo dirke v Ameriki pripomogle k temu in to bo dodatna vzpodbuda za dirkače, saj bo konkurenca tista, ki bo pripomogla k kvaliteti in razvoju talentov."

O dirki pa pravi: "Indy je zame posebno mesto z veliko zgodovine. Naredili so veliko sprememb, lani nisem imel možnosti vse skupaj preizkusiti, vendar je bilo videti, da dirkači uživajo in veselim se nastopov."