MotoGP

Ducati v novi sezoni po prvo zmago po letu 2010

Bologna, 24. 02. 2016 18.15 |

Italijansko moštvo Ducati, ki nastopa v motociklističnem razredu motoGP, je za prihajajočo sezono 2016 predstavilo nov motocikel, s katerim bosta nastopala Andrea Iannone in Andrea Dovizioso. Glavni cilj moštva je prva zmaga v kraljevem razredu po letu 2010.

• Predstavitev Ducatija 2016
    02:20
    Predstavitev Ducatija 2016
  • Iz 24UR: Ducati se predstavi pred prihajajočo sezono razreda motoGP
    01:59
    Iz 24UR: Ducati se predstavi pred prihajajočo sezono razreda motoGP

V kraju Borgo Panigale, kjer je sedež moštva Ducati, so v torek predstavili nov motocikel, s katerim se bodo v prihajajoči sezoni razreda motoGP poizkušali zoperstaviti prevladi Yamahe in Honde. Motocikel poimenovan 2016 Desmosedici GP bosta tudi v novi sezoni na stezah po svetu "krotila" italijanska dirkača Andrea Iannone in Andrea Dovizioso.

Testni dirkač rdečih ostaja Michele Pirro, pomemben del ekipe pa ostaja tudi Casey Stoner, ki je že vozil motocikel na testiranjih v Sepangu. Ducati naj bi Avstralcu tudi ponudil mesto t.i. 'wildcard' dirkača, kar pomeni, da bi lahko dvakratnega svetovnega prvaka videli nastopiti tudi na kateri izmed dirk. Čeprav Casey odločno zanika, da bo nastopil na kakšni dirki, saj mu je testiranje veliko ljubše, pa bo motocikel najverjetneje testiral tudi na zasebnih testiranjih moštva v Katarju. Pri moštvu so prepričani, da so storili korak naprej glede na lansko sezono, toda vseeno ostajajo na realnih tleh. Glavni cilj moštva iz Italije je tako prva zmaga po letu 2010, ko je na 'Desmosediciju' še sedel Stoner.

Andrea Dovizioso bo lovil svojo drugo zmago v kraljevem razredu. Prvo je dosegel leta 2009 kot dirkač moštva Honda. FOTO: Reuters
"Nov motocikel je izjemno lep. V letu 2015 smo začeli testirati s povsem novim motociklom in nihče ni vedel, kaj lahko pričakujemo. Za letošnji motocikel so nam pripravili nekaj manjših sprememb, saj je pomembno, da gremo z razvojem naprej. V Maleziji smo imeli kar nekaj težav, vendar smo že na Phillip Islandu napravili velik korak naprej. Sedaj je na vrsti Katar, ki bo pravi pokazatelj ali smo na pravi poti ali ne. Bomo videli kako bo vse skupaj izgledalo na začetku sezone. Po pravici povedano smo tukaj zato, da zmagujemo. Zavedamo se, da bo zahtevno, saj so naši konkurenti zelo močni, toda mi smo se pripravljeni boriti," je na predstavitvi novega Ducatija povedal Dovizioso, ki je lansko sezono končal na sedmem mestu v skupni razvrstitvi.

Na začetek nove sezone pa komaj čaka tudi Iannone, ki je lani zbral tri uvrstitve na zmagovalni oder, njegov moštveni kolega je bil sicer na stopničkah dvakrat več, a vseeno v skupnem seštevku zaostal za moštvenim kolegom. Iannone je sezono namreč končal na skupnem petem mestu, za najboljšo dirko sezono pa je zagotovo poskrbel na Phillip Islandu, kjer je skupaj z Jorgejem Lorenzom, Marcom Marquezom in Valentinom Rossijem poskrbel za spektakularen četveroboj za zmago. Dirko je končal na tretjem mestu in to kljub temu, da je že takoj po štartu dirke zbil galeba in si pri tem poškodoval motocikel.

"Vrnitev v Avstralijo na testiranjih je bilo nekaj res posebnega, še posebej po lanski dirki. To je bil eden najlepših trenutkov v mojem življenju in zagotovo najboljši v letu 2015. Komaj čakam, da se sezona zopet začne. Nov motocikel je dober in veliko pričakujem od nove sezone. V lanski smo storili velik korak naprej in še vedno gremo z razvojem v pravo smer. Smo super ekipa. Tudi zame ne le za moštvo je to zelo pomembna sezone. Trdno sem delal, da sem prišel do te stopnje. Svojo avanturo pri Ducatijo sem začel v moštvu Pramac in zame je to ena velika družina," je zaključil vselej nasmejani Iannone.

Andrea Iannone je bil v lanski sezoni najboljši dirkač moštva iz Italije.
Andrea Iannone je bil v lanski sezoni najboljši dirkač moštva iz Italije. FOTO: Reuters

Ducati se torej v novo sezono podaja z jasnim ciljem, po zmago. Toda še preden se bodo podeljevali prvi zmagovalni pokali čaka dirkače in moštva še en sklop zimskih testiranj, ki bo potekal med 2. in 4. marcem na dirkališču Losail v Katarju. Sezona pa se začne z dirko pod žarometi 20. marca na istem dirkališču. Pri Ducatiju bodo seveda upali na ponovitev, ali celo presežek iz lanske uvodne dirke. Takrat sta namreč oba dirkača končala na zmagovalnem odru,  Dovizioso je bil drugi, Iannone pa tretji.