MotoGP

Dovizioso dobil dirko, posvečeno Marcu Simoncelliju

Mugello, 03. 12. 2012 11.22 |

Italijanski motociklist Andrea Dovizioso je z rojakom Maunom Hermunenom slavil na dirki supermota, ki jo je organizirala fundacija Marco Simoncelli. Nastopil je tudi Valentino Rossi, ki pa je končal na tretjem mestu.

Andrea Dovizioso je pred kratkim nastopil tudi na reliju v Monzi.
Andrea Dovizioso je pred kratkim nastopil tudi na reliju v Monzi. FOTO: Gaber Keržišnik

Supermoto, dirka posvečena tragično preminulemu Marcu Simoncelliju, se je odvijala na italijanskem dirkališču Latina, dolga pa je bila 58 krogov. 58 je bila tudi številka na motociklu Super Sica. Dirka je minila v mokrih razmerah, dirkači pa so tekmovali v parih, ki sta jih sestavljala po en dirkač razreda supermoto in eden izmed zvezdnikov preostalih razredov. Najbolj sta se izkazala Mauno Hermunen in Andrea Dovizioso, ki je na dirki nastopil kljub poškodbi vratu, zaradi katere je izpustil večino tridnevnega testiranja v Jerezu. Novopečenega dirkača Ducatija še ta teden čaka operacija, s katero mu bodo odstranili ploščico, ki so mu jo vstavili po zlomu ključnice letos januarja. Drugo mesto je pripadlo dvojici Matt Winstanly – Christian Iddon, tretja pa sta bila Valentino Rossi in Thierry van den Bosch. Štirikratni svetovni prvak razreda do 250 ccm in dvakratni prvak razreda Superbike Max Biaggi je združil moči z Adrienom Chareyrejem in osvojil osmo mesto. Dirko si je ogledalo okoli pet tisoč navijačev, organizatorji pa so za fundacijo Marca Simoncellija zbrali več kot 90 tisoč evrov. Zmagovalcem je pokale podelil Marcov oče Paolo.