MotoGP

Uvodni dan: Bautista najhitrejši v Sepangu

Kuala Lumpur, 26. 02. 2014 12.53 |

Najboljši dirkači razreda so se znova zbrali v malezijskem Sepangu, kjer bodo v treh dneh opravili druga testiranja v ciklusu priprav na začetek nove tekmovalne sezone, ki se začne 23. marca z dirko za VN Katarja.

Uvodni trening prvega dneva testiranj pred tekmovalno sezono v malezijskem Sepangu je končan, testiranja pa bodo potekala do petka. Zaradi poškodbe noge manjka aktualni prvak Marc Marquez. Najhitrejši na prvem treningu je bil Alvaro Bautista, dirkači pa so se po dobrih treh tednih vrnili na dirkališče, saj so prva testiranja v Sepangu opravili na začetku februarja. Takrat je najhitrejši čas kroga postavil Španec Marquez in tokrat najhitrejši, Alvaro Bautista, ni postavil boljšega časa. Za časom Marqueza iz začetka februarja je zaostal 1,3 sekunde.

Vseeno pa je bil Bautista najhitrejši v tokratni konkurenci, postavil je čas 2:00.848, drugi je bil Aleix Espargaro, tretji pa njegov brat Pol. Četrti je bil Andrea Dovizioso, na naslednjih dveh mestih sta se zvrstila Jorge Lorenzo in Dani Pedrosa. Sedmi je Valentino Rossi, ki je bil na prvih testiranjih v Sepangu skupno na drugem mestu, Italijan se pripravlja že na 15. sezono v kraljevskem razredu. Dirkači so prevozili veliko krogov, največ Randy De Puniet (zasedel je 17. mesto), kar 73, za njim sta se v tem elementu zvrstila Rossi (65) in Bautista (61 krogov).