Genoa, 25. 08. 2010 09.29 |

Nogometaši Werderja iz Bremna so po sanjskem preobratu izločili Sampdorio in se uvrstili v skupinski del Lige prvakov. Gol za podaljšek je Markus Rosenberg zabil v 92. minuti.

Po dveh zadetkih Gianpaola Pazzinija v uvodnih 13 minutah in vodstvu Sampdorie z 2:0 je vse kazalo, da so nogometaši iz Genove na dobri poti do uvrstitve v Ligo prvakov. Dodaten razlog za veselje so domači navijači dobili v 85. minuti, ko je Antonio Cassano z mojstrsko potezo Sampdorio popeljal do vodstva s 3:0. A trdoživi Nemci se niso predali in v drugi minuti sodnikovega podaljša prišli do zadetka, ki jim je prinesel podaljšek. Za strel z razdalje se je odločil švedski napadalec Markus Rosenberg in premagal nemočnega vratarja Gianluco Curcija. Za napredovanje gostov je v 10. minuti prvega podaljška z natančnim strelom s približno 20 metrov poskrbel Claudio Pizzaro. "Zelo smo veseli. Ne vem, zakaj moramo zmeraj opraviti stvari na spektakularen način. To je bila spet izjemno posebna predstava. Na srečo se je vse izšlo po naših željah," je za časnik Bild povedal trener Wederja Thomas Schaaf.

V taboru Sampdorie je bilo razumljivo precej manj veselo. "Počutimo se izjemno slabo. Tekma, na kateri vodiš s 3:0, se ne bi smela končati na takšen način. Moramo bolje nadzorovati potek srečanja. Začeli smo dobro, zabili dva gola, a nasprotnik je čakal, da se utrudimo in udaril, ko smo bili najbolj šibki. To je zelo boleč poraz. Werder je imel težave, a ko smo izgubili ritem, so nam zadali udarec," je po tekmi za Sky Sport Italia povedal kapetan moštva iz Genove Angelo Palombo.