Ljubljana, 23. 11. 2011 09.12 |

Na torkovih tekmah nogometne Lige prvakov je padlo kar 28 golov. Samo na Santiagu Bernabeu so jih gledalci videli osem. Nogometaši Dinama iz Zagreba so dosegli prvi gol v elitnem klubskem evropskem tekmovanju, v Münchnu pa je blestel Franck Ribery.

Otelul Galati je gostil švicarski Basel, ki si je z zmago s 3:2 podaljšal možnosti za napredovanje med 16 najboljših ekip. Pri domačih je z lepim golom navijače razveselil kapetan Gabriel Giurgiu. Romuni še naprej ostajajo brez točke. Derbi skupine C med Manchester Unitedom in Benfico se je končal brez zmagovalca 2:2. Za prvi gol Uniteda je poskrbel Bolgar Dimitar Barbatov, ki je z natančnim strelom z glavo zadel za 1:1. Rdeči vragi bodo v zadnjem krogu skupinskega dela Lige prvakov gostovali pri švicarskem Baslu, kjer bodo za napredovanje potrebovali točko. Na Santiagu Bernabeu je med Real Madridom in Dinamom iz Zagreba padlo kar osem golov (6:2).

Gonzalo Higuain in Ivan Kelava
Gonzalo Higuain in Ivan Kelava FOTO: Reuters

Domači so hitro napolnili mrežo gostov. V 9. minuti je svoje mojstrstvo pokazal Argentinec Gonzalo Higuain. Ob visokem vodstvu Reala so Zagrebčani v zaključku tekme prišli do svojega prvega gola v letošnji sezoni Lige prvakov. V 81. minuti je po podaji Ibaneza s strelom z glavo domačega vratarja matiral Fatos Beqiraj. Münchenski Bayern si je z uspehom nad Villarealom s 3:1 zagotovil prvo mesto v skupini A. Na tekmi je blestel Franck Ribery, ki je dosegel dva gola, iznajdljivo pa je Francoz zaključil nemško akcijo za 1:0.