Napoli, 22. 11. 2011 22.59 |

Napoli je z 2:1 premagal Manchester City in se prebil na drugo mesto v skupini A. Po Barceloni, madridskem Realu in Milanu sta si po torkovih tekmah 5. kroga osmino finala zagotovila še milanski Inter in Bayern München.

Derbi večera med Napolijem in Manchester Cityjem, ki so ga vodili slovenski sodniki na čelu z Damirjem Skomino, pa so dobili gostitelji z 2:1. Italijane je v vodstvo popeljal Edinson Cavani (17.), Mario Balotelli je v 33. minuti izid poravnal, toda Cavani je v 49. minuti znova zadel za Napolijevo vodstvo in zmago. V zadnjem krogu Manchester City gosti Bayern, že "izločeni" Villarreal pa Napoli. Bayern je v Münchnu ugnal Villarreal s 3:1 in se prebil med najboljših 16 klubov v Evropi. Bavarci so povedli v tretji minuti prek Franka Riberyja, v 23. minuti je bavarsko vodstvo podvojil Mario Gomez, Jonathan De Guzman je znižal na 1:2 v 50. minuti, toda zmago Nemcem je v 69. minuti zagotovil Ribery s svojim drugim golom na tekmi.

Edinson Cavani
Edinson Cavani FOTO: Reuters

V skupini B je bila ena tekma odigrana že pozno popoldne, in sicer je Lille v gosteh premagal moskovski CSKA z 2:0, Italijani so v Turčiji igrali 1:1. Za Trabzonspor je zadel Halil Altintop (23.), za Inter pa Ricky Alvarez (18.). V zadnjem krogu Lille gosti Trabzonspor, Inter pa CSKA.

Manchester United je v derbiju skupine C gostil Benfico in osvojil točko za 2:2. Na drugi tekmi skupine je Otelul Galati, pri katerem Nejca Skubica ni bilo v ekipi, izgubil proti Baslu z 2:3. Za Švicarje, ki tako še upajo na preboj v osmino finala (v zadnjem krogu gosti Manchester United), so zadeli Fabian Frei (10.), Alexander Frei (14.) in Marco Streller (37.), za odpisane Romune, ki v zadnjem krogu gostujejo pri Benfici, pa sta bila uspešna Gabriel Giurgiu (75.) in Liviu Antal (81.).

V skupini D je madridski Real pričakovano premagal zadnjeuvrščeni zagrebški Dinamo s 6:2. Olympique Lyon in Ajax sta se razšla brez golov, kar pomeni, da Ajax za napredovanje potrebuje "le" točko z domačega dvoboja proti Realu.

V sredo bodo na sporedu še tekme v skupinah od E do H: Bayer Leverkusen – Chelsea, Valencia – Genk, Arsenal – Borussia Dortmund, Olympique Marseille – Olympiakos Pirej, Zenit Sankt Peterburg – Apoel Nikozija, Šahtar Donjeck – Porto, Bate Borisov – Viktoria Plzen in Milan – Barcelona.