VIDEO in FOTO: Zenit do zmage v zaključku tekme

St. Peterburg, 15. 02. 2012 16.02 |

T.Š./K.A./I.K.
11

Na prvi tekmi osmine finala med domačim Zenitom in portugalsko Benfico so prvi povedli gostje, vendar prednosti niso zadržali. Odločilen je bil drugi polčas, ki so ga domači dobili in na koncu z golom v 88. minuti zmagali.

Na stadionu Petrovskij je moštvi pričakalo hladno vreme, termometer je pokazal –9 stopinj Celzija. Na trdi podlagi so se v začetku bolje znašli domači in so imeli rahlo terensko premoč, vendar brez izrazitih priložnosti. V 18. minuti slaba novica za Benfico, saj se je poškodoval napadalec Rodrigo, v igro je namesto njega vstopil Aimar. V 20. minuti prva prava priložnost za goste in vodstvo. Iz prostega strela z roba kazenskega prostora je streljal Bruno Cesar, vratar Zenita Ževnov je žogo le odbil, Maxi Pereira pa je bil na pravem mestu in pospravil žogo v mrežo. Zenit je prevzel pobudo in že v naslednji priložnosti je nevarno streljal Keržakov, a je vratar Artur dobro posredoval. V 27. minuti pa izenačenje. Po podaji Hubočana s strani je bil na sredini kazenskega prostora dobro postavljen Širokov, ki je z nogo zadel iz prve v kot in izid izenačil. Do konca izenačenega prvega polčasa sta imeli obe moštvi še po nekaj priložnosti, vendar zadetkov ni bilo. V strelih okvir gola je bilo 4:2 za Benfico, v odstotkih posesti žoge pa je bilo stanje povsem izenačeno 50:50.

V drugem polčasu za zahtevne vremenske razmere precej razgibana, a enakovredna igra. Res pravih, vrhunskih priložnost je bilo večji del drugega polčasa malo, prav tako strelov na gol, kot da bi vsi čakali na končnico tekme. Najprej
je padel gol v 71. minuti, domači so povedli z 2:1. Podala sta Bistrov in Keržakov, na sredini kazenskega prostora se je znašel Semak, ki je zadel atraktivno s peto, obrnjen s hrbtom proti golu. Strel je končal v kotu gola, vratar Artur je bil brez moči. Ko je bilo videti, da bo to tudi končni izid tekme, pa sta padla še dva gola. V 87. minuti je izenačil Cardozo, napako je naredil vratar Ževnov. Odbil je prvi strel, na pravem mestu je bil Cardozo, ki je pospravil žogo v mrežo. Še preden so se igralci Benfice nehali veseliti, pa je znova "udaril" Zenit. Le minuto kasneje pa gol za zmago, še drugič na tekmi je zadel Širokov in prinesel zmago Zenitu za končnih 3:2.

Zenit – Benfica 3:2 (1:1)
0:1 Pereira (20.), 1:1 Širokov (27.), 2:1 Semak (71.), 2:2 Cardozo (87.), 3:2 Širokov (88.)