Neapelj, 18. 10. 2011 19.20 |

T.Š./K.A./I.K.
26

V skupini A Lige prvakov je münchenski Bayern gostoval pri Napoliju, tekma se je končala z izidom 1:1. Bavarsko moštvo si je pripravilo več priložnosti, Gomez je zapravil tudi enajstmetrovko, a je na koncu ostalo pri delitvi izkupička.

Bayern iz Münchna se tudi po tekmi 3. kroga Lige prvakov nahaja v izjemni seriji brez poraza. Bavarci so na enajstih tekmah zabeležili kar devet zmag in dva remija. Bayern je v Ligi prvakov v gosteh premagal Villareal (2:0), doma pa so odpravili še Manchester City (2:0), v 3. krogu pa so remizirali v Neaplju (1:1). Pri Bavarcih je ponovno poškodovan Nizozemec Arjen Robben, v zasedbo se je vrnil Francoz Franck Ribery. Na drugi strani je Napoli v uvodnem krogu LP premagal španski Villareal (2:0), v drugem dvoboju letošnje sezone Lige prvakov pa so Mazzarrijevi izbranci remizirali na Eastlandsu.

Strelec Toni Kroos
Strelec Toni Kroos FOTO: Reuters

Gostje iz Münchna so že v uvodu potrdili dobro formo iz zadnjih tekem in hitro pritisnili proti golu Napolija in že v prvi resni akciji dosegli zadetek. Toni Kroos je izkoristil lepo podajo Boatenga in se sam znašel v kazenskem prostori in nato je z natančnim strelom v desni vratarjev kot zanesljivo premagal De Sanctisa v 2. minuti tekme. Bavarci so imeli pobudo v igri in so narekovali tempo, Napoli pa ni našel pravega odgovora na igro Bayerna in videti je bilo, kot da jim je hitri zadetek v njihovi mreži vzel voljo do igre. Priložnosti je bilo malo, lahko omenimo še priložnost Boatenga v 33. minuti. Po strelu iz kota je nevarno streljal, a je De Sanctis s skrajnimi močmi žogo preusmeril v kot. Nato pa le veselje za vse domače navijače in dober obet pred drugim polčasom. Hitri Christian Maggio je prodrl po desnem krilu in je nato ustrelil proti golu, kjer pa je žogi smer spremenil Badstuber in žoga je šla v mrežo mimo nemočnega Neuerja. Bayern je dobil zadetek po dolgih 1147 minutah nepremaganosti, zanimivo pa, da je ta zadetek bil kar avtogol. Po prvem polčasu je ostalo pri izidu 1:1. V strelih je bilo 7:3 v korist Bayerna, v posesti žoge pa v odstotkih 56:44 prav tako v korist Bavarcev.

Na začetku drugega polčasa so imeli gostje znova lepo priložnost, da bi dosegli zadetek. Žoga je v 49. minuti v roko zadela branilca Napolija Cannavara in po posredovanju linijskega sodnika je glavni sodnik zapiskal enajstmetrovko. Najstrožjo kazen je izvedel Gomez, vendar je De Sanctis sijajno prebral njegovo namero in je strel po tleh ubranil. Bavarci so bili še vedno nevarnejši v napadu in De Sanctis je bil bolj zaposlen kot njegov kolega na drugi strani Neuer. Videti je bilo, da so igralci Napolija kar zadovoljni s točko na domačem stadionu, medtem ko Bavarci niso našli načina, da bi dosegli še en zadetek. Srečanje se je končalo z izidom 1:1, Bayern tako ostaja neporažen v LP in tudi na prvem mestu lestvice skupine A.

Napoli – Bayern München 1:1 (1:1)
0:1 Kroos (2.), 1:1 Badstuber (39., ag)