VIDEO in FOTO: Bavarci z lepo popotnico pred povratno tekmo

Ljubljana, 28. 03. 2012 19.59 |

K.A./T.Š./I.K.
42

Na prvi tekmi četrtfinala nogometne Lige prvakov je Marseille na Velodromu gostil münchenski Bayern. Četa Juppa Heynckesa pa si je z zmago (2:0) na široko odprla vrata v polfinale tega elitnega tekmovanja.

Bavarci so morali za preboj v osmino finala izločiti Basel, na prvi tekmi so si v gosteh privoščili pravi spodrsljaj, saj so zelenico zapustili sklonjenih glav (0:1). Vtis so popravili na povratni tekmi, ko so se sredi Münchna Švicarjem dodobra oddolžili za poraz in jim tako nasuli kar sedem golov (7:0). Veliko pozornosti bo znova namenjene zvezdniku Bayerna Mariu Gomezu, ki je v tej sezoni z enajstimi zadetki na drugem mestu strelcev LP, kar štiri je dosegel na povratni tekmi osmine finala proti Baslu. Bavarcem je žreb v četrtfinalu namenil Marseille, nocojšnja kluba pa se do sedaj še nista srečala v evropskih pokalih.

Trener Bayerna Jupp Heynckes je imel v svoji ekipi nekaj težav s poškodbami, zaradi bolečin v gležnju v zadnjem času bolj malo minut na zelenicah preživi Bastian Schweinsteiger. Na seznamu poškodovanih sta še Daniel Van Buyten in Breno.

Trener francoske ekipe Didier Deschamps ni imel na voljo Souleymana Diawaraja, z ramo pa ima že nekaj časa težave Andre Ayew, ki pa za zdaj še ne želi oditi pod kirurški nož.

Mario Gomez je dosegel še svoj 11 zadetek v LP.
Mario Gomez je dosegel še svoj 11 zadetek v LP. FOTO: Reuters

V uvodnih minutah so se na Velodromu bolje znašli domači nogometaši, ki so imeli že v sedmi minuti dve izjemni priložnosti. V kazenskem prostoru je bil najprej nevaren Rod Fanni, a je bil Neuer zanesljiv, žoga se je odbila do Loica Remyja, slednji pa je meril premalo natančno, saj je žoga zgolj oplazila zunanji del vratnice. Arjen Robben je v 10. minuti spretno vstopil v kazenski prostor, dobro postavljena marseillova obramba pa ga je še pravočasno ustavila. Veliko žvižgov je bil s tribun deležen Franck Ribery, saj navijači francoskega moštva še vedno ne morejo pozabiti, da je leta 2007 zapustil vrste Marseilla. Marseillova obramba je imela veliko dela tudi v 13. minuti, ko je Toni Kross prišel do strela v kazenskem prostoru, a je strel letel preko gola. Nevarno je bilo tudi v 15. minuti, Robben se je kakšnih 20 metrov pred vrati Marseilla uspel otresti svojega čuvaja in lepo preigral celotno obrambo, v kazenskem prostoru pa ga je le uspel zaustaviti Alou Diarra. Velika bitka se je vseskozi dogajala na sredini igrišča, kjer sta se po bokih prebijala Ribery in Robben, pri Francozih pa je bil vseskozi nevaren Remy. V zadnji minuti prvega polčasa so münchenski nogometaši izvedli hitri proti napad, ki ga je z lepim zadetkom kronal drugi strelec LP Gomez.

V nadaljevanju so prvi zapretili domači, Remy je na robu kazenskega prostora lepo prelisičil Jeromeja Boatenga in stekel v kazenski prostor, a je bil visokorasli nemški branilec še pravočasno znova ob boku Remyja in rezultat je ostal nespremenjen. Sledila je 64. minuta, ko je Stephane Mbia s komolcem naredil grob prekršek nad Gomezom, a se je sodnik odločil zgolj za rumeni karton. Bavarski navijači so bili znova na nogah v 69. minuti, Robben je po bokih še enkrat več ušel Marseillu, po dvojni podaji s Thomasom Müllerjem pa je žogo usmeril za hrbet nemočnega Elintona Andradeja. V 80. minuti je porumenel tudi Schweinsteiger, ki tako ne bo igral na povratni tekmi. Bayern je do konca nadzoroval potek tekme in bo povratni obračun začel z izvrstnim izhodiščem.

Marseille - Bayern 0:2