VIDEO in FOTO: Inter končal nastope v Ligi prvakov

Ljubljana, 13. 03. 2012 19.27 |

K.A./T.Š./I.K.
68

Na povratni tekmi osmine finala nogometne Lige prvakov je Inter na stadionu Giuseppe Meazza gostil Marseille. Kljub zmagi (2:1) pa se je italijanska ekipa že poslovila od najelitnejšega klubskega tekmovanja, saj je bil Marseille v skupnem seštevku boljši zaradi gola v gosteh.

Milanski Inter v tej sezoni milo rečeno ne blesti. Serija slabih rezultatov v italijanskem prvenstvu je močno zamajala trenerski stolček Claudia Ranierija, čigar usoda pa bi utegnila biti po današnjem obračunu še bolj negotova. 'Nerazzuri' so namreč prvo tekmo osmine finala proti Marseillu nesrečno izgubili z 0:1, na stadionu Giuseppe Meazza pa jim zmaga (2:1) ni pomagala za preboj v četrtfinale. Strateg Interja, ki ni mogel računati na kaznovanega Cristiana Chivuja in poškodovanega Andreo Ranocchio, pa je bil vesel povratka odličnega bočnega branilca Maicona.

Marseille je v prestolnici mode lovil prvo uvrstitev med najboljših osem v Evropi po letu 1993, kar mu je tudi uspelo. Pred tekmo je optimističen trener francoskih podprvakov Didier Deschamps, ki v svoji igralski karieri (na Apeninskem polotoku je med letoma 1994 in 1999 branil barve Juventusa) nikdar ni izgubil proti Interju, dejal, da bo moštvo naredilo vse, da se prebije v četrtfinale, in to se jim je tudi uresničilo. V ekipo Marseilla sta se vrnila Loic Remy in Mathieu Valbuena, Remy je bil zaradi poškodbe stegenske mišice z zelenic odsoten kar tri tedne. Prav tako pa je imel Deschamps na voljo Andrea-Pierrja Gignaca in Andrea Ayewa.

Uvodne minute so minile v znamenju Interja, saj so se priložnosti za domače nogometaše kar vrstile. Izjemno priložnost za zadetek so imeli že v osmi minuti, ko je Zanetti pred vrati Mandandaja z natančno podajo zaposlil Sneijderja, slednji pa je žogo ustrelil v noge Diarraja. Že v 11. minuti je bilo znova vroče pred vrati Marseilla, ko je bil v glavni vlogi Milito, a na srečo gostov v prepovedanem položaju, le dve minuti kasneje pa je bil nevarni Milito znova pred vrati Marseilla, a je bila obramba gostov tokrat dobro postavljena. V 18. minuti je imel polpriložnost tudi napadalec Marseilla Remy, ki je vratarja Julia Cesarja poskušal spraviti v težave, a je žoga letela mimo desne vratnice. Po prekršku Diarraja nad Sneijderjem je slednji s kakšnih 30 metrov izvajal prosti strel, a je bil živi zid Marseilla dobro postavljen. Zadnjo priložnost v prvem polčasu si je priigral Urugvajec v vrstah Interja Forlan, ki je poskušal z glavo, a je žogo usmeril kakšna dva metra preko gola.

Diego Milito
Diego Milito FOTO: Reuters

V drugem polčasu si moštvi dolgo nista uspeli priigrati priložnosti. Blizu zadetka je bil Inter šele v 67. minuti, ko je s kakšnih 25 metrov prosti strel izvajal Stanković, a je žoga zletela visoko preko vrat. Nato je poskušal še Pazzini, ki je dvakrat streljal na vrata Mandandaje, v 75. minuti pa je tisto, kar je začel v prvem polčasu, dokončal Milito, Cambiasso se sicer ni najbolje izkazal s podajo, a je Milito iz težke pozicije vseeno uspel načeti francosko mrežo. Že v 81. minuti je Stanković še enkrat zapretil Mandadaju, le nekaj minut kasneje pa je Maicon veliko previsoko usmeril prosti strel. V sodnikovem podaljšku pa je sledil hladen tuš za varovance Claudia Ranierja, ko je mrežo Cesarja zatresel Brandao, ki je v tekmo vstopil šele v 86. minuti tekme in Marseille popeljal v četrtfinale. Že v naslednjem napadu je bil Inter še zadnjič nevaren, ko je francoska obramba naredila v kazenskem prostoru prekršek nad Militom. Vratar gostov Mandanda je dobil še drugi rumeni karton, Pazzini pa je z bele točke dosegel gol za tolažilno zmago Interja, ki je tako že končal nastope v tej sezoni Lige prvakov.

Inter - Marseille 2:1
Milito 75., Pazzini 90./11m; Brandao 90.