VIDEO in FOTO: Chelsea s polnim izkupičkom iz Lizbone

Lizbona, 27. 03. 2012 19.30 |

T.Š./K.A./I.K.
86

Chelsea je dosegel edini gol na prvi tekmi četrtfinala Lige prvakov v Lizboni proti Benfici in ima lepo prednost pred povratno tekmo, ki bo na sporedu prihodnji teden v Londonu. Strelec zmagovitega zadetka je bil Kalou v drugem polčasu.

Benfica in Chelsea sta se v evropskih pokalih pomerila prvič v zgodovini obeh klubov. Chelsea ima na tekmah s portugalskimi ekipami pozitivno bilanco, saj so na dosedanjih petih tekmah zabeležili štiri zmage in neodločen rezultat in tudi na šesti tekmi zabeležili peto zmago. Benfica je imela na drugi strani nekoliko slabše razmerje z angleškimi klubi, na 27 tekmah je bila poražena na 14 tekmah in je tokrat dodala še en poraz. Trener Chelseaja Di Matteo je v prvo enajsterico recimo postavil tudi Torresa, Ferreiro in Kalouja, na klopi pa pustil Lamparda, Drogbaja in Sturridga.

Na stadionu Luz v začetnih minutah nobeno od moštev ni želelo veliko tvegati, igrali so previdno, zato tudi ni bilo veliko priložnosti. Londončani so sicer začeli podjetneje in imeli pobudo in več žogo v posesti, vendar pa vratar Benfice Artur ni imel prav veliko dela. Nekje na polovici prvega polčasa so bolj pogumno zaigrali tudi gostitelji in uravnotežili igro in tudi posest žoge je bila praktično popolnoma izenačena. Najlepšo priložnost je imel v prvih 45 minutah za Benfico Oscar Cardozo v 19. minuti, ko je dobil žogo v kazenskem prostoru Chelseaja, a je streljal mimo gola. Na drugi strani bi lahko več iztržil Torres v 39. minuti, ko je streljal z roba kazenskega prostora, a je šla žoga čez gol, le minuto kasneje pa so gledalci videli najlepšo priložnost na tekmi za Chelsea. Meireles je streljal iz precejšnje oddaljenosti, a je Artur izvrstno posredoval in žogo odbil. Igra, polna prekinitev in prekrškov, ni prinesla gola, o ne preveč zahtevni nalogi za oba vratarja pa kaže tudi statistični podatek o strelih v okvir gola: 2:1 za Benfico.

Chelsea je zmagal na gostovanju v Lizboni.
Chelsea je zmagal na gostovanju v Lizboni. FOTO: Reuters

V drugem polčasu je Benfica zaigrala napadalno in že v drugi minuti nadaljevanja je imel vratar Čech precej sreče in veliko pomoč soigralca. Strel Cardoza je namreč ob gol črti ustavil David Luiz in ostalo je pri izidu 0:0. Gostitelji so bili boljši v tem delu igre, a pritisk ni obrodil sadov. V 60. minuti je Terryja zadela žoga v roko v kazenskem prostoru, a se je igra nadaljevala, v protinapadu pa je imel Chelsea izjemno priložnost. Čech je podal čez celo igrišče, do žoge je prišel Juan Mata in iz strani zadel vratnico. V 67. minuti pa izvrstna priložnost za Benfico, Jardel je iz oddaljenosti nekaj metrov streljal z glavo, a je vratar Čech izvrstno ubranil priložnost. Minuto kasneje je trener Di Matteo v igro poslal Lamparda, na klop je sedel Meireles. V 75. minuti hiter protinapad Chelseaja, po krilu je prodrl Torres in podal v sredino, kjer je bil sam Salomon Kalou, ki je brez težav zadel mrežo. Londončani so povedli z 1:0 in tako je ostalo tudi na koncu tekme. Chelsea je iztržil pomembno zmago pred povratno tekmo na Stamford Bridgeu in je v veliko boljšem položaju za napredovanje v polfinale kot Benfica.

+8
SUPER CHELSEA! :) aja, pa priznam da je terry igral z roko..tut če bi sodnik piskal se neb pritoževal...drugače se jim je pa mata v naslednji akciji oddolžiu k je prazn gol falu ;) (hec)
FLOW2BLOW
28. 03. 2012 13.23
+20
Aleks Jovanovic
28. 03. 2012 12.41
+16
to chelsea upam da napredujete in vso srečo na povratni tekmi!!!
Tomy Nai?
28. 03. 2012 11.53
+16
letos vsi kritizirajo chelsi pa borimo se za 4 mesto v premier ligi pa slabi smo pa levo in desno pa letos bomo osvojili LP POL PA FEŠTA DO JUTRA
+5
nerazumem idiotskih haterju chelsea-ja... prosm ustrel se u glavo,pa upam da ti še država za metek zaračuna.
Sigis
28. 03. 2012 09.43
+14
Glede sojenja pa tko - mislim da je bila Benfica nekajkrat oškodovana. To mi ni všeč! Je bil Chelsea že velikokrat oškodovan in vem kako se pri Benfici počutjo! Če bi piskal penal nebi meli kaj ugovarjati, je pa to čista sodniška presoja! Tudi pri prekrških se mi zdi da je nekajkrat dosodil v našo korist...ni blo zdaj teh napak nevem kolko, prav veliko ne, ampak so pa bile!
zajcek_bine_
28. 03. 2012 12.39
-17
tiho izdajalec, vsak pravi navijač chelseaja v tisti roki ni videl penala. od benfice avatar si dej gor!
Sigis
28. 03. 2012 12.55
+15
Sigis
28. 03. 2012 12.56
+20
pa ne mi s pravim navijaštvem ;) Treba je bit objektiven. Ne smemo past na nivo nekaterih Barcinih fanov.
kor22
28. 03. 2012 13.10
+15
točno tak roka je bla, samo ne mormo pa rečt če bi on penal zadeu
Kilah1337
28. 03. 2012 18.38
obstaja pa zelo velika verjetnost da bi ga...
Sigis
28. 03. 2012 09.40
+10
Prosim vse Chelsea navijače da se umirite in nehajte žalit ostale navijače! PODEN NO!! In pa sploh še nismo v polfinalu pa že govorite kako bomo zbili barco v polfinalu! Ja...kot prvo mormo sploh sami pridet v polfinale....kot drugo - lahko tudi milan pride v polfinale....tko da umirte se malo, sploh ti the special11
tikataka100
28. 03. 2012 10.41
+1
Snemi znak iz svojega avatarja. Kvasaš neumnosti. Nismo v enomiselnem sistemu (Borgi so v zvezdnih stezah). Vsakdo napiše kar misli.
Sigis
28. 03. 2012 11.26
+4
sam v mejah normale no. Je treba žalit ljudi po internetu? Avatar bom pa kar lepo obdržal.
fuckchelsea
28. 03. 2012 12.51
-13
itak da je treba zalit braz zalitev je brez veze,chelsea je beden spet se zvlekli
+36
bravo a kanala, sj se nebi čudu če bote prenašal še povratno tekmo v madridu.ress se nebi čudu. chelsea , ponosen sem na vas, upam še na tak izid na SB pa je to to!!
xavi1987
28. 03. 2012 06.57
-38
naslednji krog bote dobil pa milan ali barco pa bo konec veselja ;)
Day Tripper
28. 03. 2012 07.01
-30
najbolj, da ukinejo vse tekme La lige k jih kupujejo za na voyo in naredijo samo zate Chelsea Club fan sam če gledamo na to, da drugo leto niti v Ligi prvakov ne bo se ne splača.
+20
ja konec bo veselja za barco oziroma milan, keri bo pač naleteu na chelsea. KTBFFH
28. 03. 2012 12.38
+14
barce se ni bat, kr so usra-ni bedniki, ki jih bo chelsea z mladinsko postavo premagal, milan je že mal težji nasprotnik....po moje bi bil to finale pred finalom....
28. 03. 2012 12.44
+7
MILAN bo pojedu to barco za malco mogoče ne na prvi tekmi ker barca igra doma ampak ko MILAN igra doma je skor nemogoče da zgubi
wnBww
28. 03. 2012 06.30
+30
mene pa res čist nič ne briga če je bila benfica oškodovana.tolkokrat ko je bil že chelsea v vseh letih oškodovan in to na bolj pomembnih tekmah kot je bila ta. GO BLUESS!!!
fuckchelsea
28. 03. 2012 12.49
-10
Tadej Golobi? 1
28. 03. 2012 02.25
+5
Fantje, tako bom rekel. Sam sem navijač Chelseaja še iz časov ko Abramovič ni bil lastnik Chelseaja. Ampak vam takole čist odkrito povem. To kar je bilo danes, je bil res en PODEN od sojenja! Roka Terryja, je bila očitna. Noben ne more tega zanikat in pravit da je bila ob telesu itd...daleč od tega! Videlo se je da je sodnik hteu MOŠKO igro...ampak...za faul nad Benfico je bilo treba kar dokaj hud faul naredt ... nad Chelseajem pa ni blo vedno tako. Benfica je bila oškodovana to priznam. Pa ne zj da želim Chelseaju kaj slabega...želim si samo pošteno tekmo za obe ekipi. Tega je v zadnje čase vedno manj! ;) Upam pa na napeto tekmo na Stamford Bridgeu. Na vsaj tk napeto kot proti Napoliju ;)
YYT
28. 03. 2012 06.53
+5
Hammurabi
27. 03. 2012 23.52
-36
zdej pa ne bodo čelskiji cvilili kako jih je oškodoval sodnik? zdej se lahko že z roko igra? dvoličneži
minimall
27. 03. 2012 23.55
+31
Če si brav komentarje, so nekateri navijači Chelsea čist lepo prizani da je bila Benfica oškodovana za penal. Tk da niso dvoličneži!
24 kur3
28. 03. 2012 00.08
+26
res je Chelsea en velik fer klub !, kolikokrat v CL. so bili oni sami ogoljufani še z Mourinhom na čelu - a "pozabijo" na stare dni ! GREMO CHELSEAAAAAAAAA !!
Sasha23
28. 03. 2012 00.52
+16
wnBww
28. 03. 2012 06.29
+12
čelskiji? ka si nas mislu s tem užalit? no povej pol ka to pomen čhelski ko tk praviš?
Day Tripper
28. 03. 2012 07.17
-12
haha sej to je vedno potem pa Chelsejevi navijači začnejo itak smo bli mi 5 let nazaj oškodovani in misljo, da je to dobr izgovor. Cmon fantje Chelsea zadnje tri leta v LP sploh ni mel konkretnega nasprotnika do izpada.
xyz311
28. 03. 2012 07.43
+11
pred mesecem dni sem bil na Stamford Bridge-u in v eni iz med trgovin so imeli zimsko kapo na kateri je pisalo Chealski, tako da čelski sploh ni "žaljivka" za navijače Chelsea in pa sam klub. To besedo čelski kot "žaljivko" vrjetno smatrajo samo Slovenci, ki niso navijači nogometnega kluba Chelsea.
Strom69
27. 03. 2012 23.41
+31
Hehe Di Matteo je s to postavo in taktiko presenetil vse, nas navijače, objektivne gledalce še posebej pa zgleda tabor benfice! Na prvi pogled slaba enajsterica ampak spet mu je ratalo, mislim da so oddelali točno tako, kot si je zamislil RDM. Chelsea zasluženo, disciplinirano, tudi z nekaj sreče (hrabre spremlja sreča) do zelo pomembne zmage! Ajmo še jih doma razbit in do polfinala!! Chelseaaaa!!!!!!!
FLampard8
27. 03. 2012 23.22
+43
hehe branimo angleško čast + najbolši smo !!!