VIDEO in FOTO: 'Odpisani' Hrvat Olić krvnik nemočnih Francozov

München, 03. 04. 2012 19.02 |

M.J./M.F./B.C.
44

Na povratni tekmi četrtfinala nogometne LP sta se na Allianz Areni merila domači Bayern in francoski Marseille. Nemški podprvaki so si že po zmagi na prvi tekmi na Velodromu na široko odprli vrata polfinala, tudi tokrat pa so bili po dveh zadetkih Hrvata Ivice Olića boljši z 2:0.

Münchenski Bayern je glavnino dela za preboj v polfinale opravili že na gostovanju v Marseillu, ko je francoske predstavnike ugnal z 2:0. Čeprav so bili Bavarci pred povratno tekmo z nogo in pol že med štirimi najboljšimi moštvi na stari celini, je trener moštva Jupp Heynckes pred tekmo zatrjeval, da nosilcem igre ne bo namenil počitka: "Seveda imamo psihološko prednost zaradi rezultata na prvi tekmi, a v Dortmundu je Marseille dokazal, česa so sposobni v Ligi prvakov. Postava mojega moštva ne bo spremenjena. Ob tem verjamem, da moji igralci vedo, kako se morajo na igrišču obnašati." S tem je imel 66-letni strokovnjak Bayerna v mislih predvsem nogometaše, ki ob morebitnem prejetem rumenem kartonu ne bi smeli nastopiti na naslednji tekmi (Toni Kroos, Jerome Boateng, Luiz Gustavo in Thomas Müller). Na drugi strani so se v taboru Marseilla zavedali, da glede na trenutno formo nimajo pravih možnosti za uvrstitev v polfinale.

Ivica Olić je že do konca prvega polčasa Francozom zabil dva gola.
Ivica Olić je že do konca prvega polčasa Francozom zabil dva gola. FOTO: Reuters

V četo trenerja Didierja Deschampsa se je po prestani kazni sicer vrnil prvi vratar Steve Mandanda, je pa zato manjkal poškodovani Souleymane Diawara. Navkljub veliki prednosti s prve tekme na Velodromu, ko so slavili z 2:0, so nemški podprvaki tekmo odprli nadvse ofenzivno in usmerjeno proti golu nasprotnika, neželeč ničesar prepustiti naključju in vse dvome o potniku v polfinale rešiti že v zgodnji fazi tekme. Francoski podprvaki so prvi nalet gostiteljev še odbili, imeli preko Brandaoja v 8. minuti lepo priložnost za spremembo izida, nato pa je sledil nov juriš Bayerna, ki se je končal z zadetkom. V vlogi podajalca se je znašel Franck Ribery, sicer nekdanji dolgoletni član Marseilla, gol pa je dosegel pri Bayernu že skoraj pozabljeni Ivica Olić, ki je s kakšnih petih metrov žogo pospravil za hrbet Mandandaja. Nemški napadi s tem niso pojenjali, še več, Bayern je še naprej iskal zadetek in bil ob strelih Olića in Anatolija Timoščuka zelo blizu oplemenitvi svojega vodstva. Gostitelji so precej boljšo igro in premoč na terenu kronali še v prvem polčasu, ko je po bliskovitem protinapadu, ki ga je začel Ribery, in lepi podaji Davida Alabaja še drugi gol na tekmi zabil Olić. Hrvaški napadalec, ki se po tej sezoni poslavlja od dresa Bayerna, bi lahko že v uvodnih minutah drugega polčasa prišel do klasičnega hat-tricka, toda Francozi so se le nekako ubranili. Napadi nemškega velikana so se nadaljevali navkljub prepričljivemu vodstvu in predčasni uvrstitvi v polfinale. Francozi so v drugem polčasu na vsak način poskušali priti do častnega zadetka in bili zelo blizu "prvencu" v 64. minuti, ko je bil v odličnem položaju Brandao, a je njegov strel z glavo zletel preko vrat. V nadaljevanju je tekma izgubila na tempu, Nemci so z lahkoto držali zanesljivo prednost, navkljub nekaterim menjavam, v igro je med drugim vstopil tudi najboljši strelec Bayerna Mario Gomez, ta je na zadnjih 41 tekmah v vseh tekmovanjih zabil kar 38 golov, pa sta mreži mirovali in ostalo je pri rezultatu iz prvega polčasa ter zanesljivi uvrstitvi Bayerna v polfinale, kjer ga bržkone čaka madridski Real.

Bayern - Marseille 2:0 (2:0)