Larini: Udinese je nadloga v bitki za LP!

Videm, 21. 03. 2012 09.49 |

Športni direktor italijanskega nogometnega kluba Udinese Fabrizio Larini je prepričan, da je na Apeninskem polotoku preveč tistih, ki jim ne bodo dovolili preboja med elito Lige prvakov.

Nogometaši Udineseja so v zadnjih kvalifikacijah za preboj v Ligo prvakov morali priznati premoč londonskemu Arsenalu, letošnje kvalifikacije za preboj med evropsko elito pa so, kot kaže, iz kroga v krog dlje. Športni direktor kluba Fabrizio Larini je prepričan, da na Apeninskem polotoku enostavno obstajajo ljudje, ki jih ne želijo videti v konkurenci najboljših evropskih klubov.

Antonio Di Natale
Antonio Di Natale FOTO: Reuters

V zadnjem prvenstvenem derbiju z Napolijem (2:2) je po prepričanju klubske stroke glavni sodnik nekoliko prestrogo reagiral in izključil Diega Fabbrinija, kar je Neapeljčanom omogočilo izenačenje. "Menimo, da smo v bitki za Ligo prvakov nekakšna nadloga," je za Gazetto dello Sport uvodoma povedal Larini in nadaljeval: "Realno smo mali nogometni klub, ki se s tistimi iz nogometnih metropol poteguje za mesto med elito. Veliki imajo enostavno več vpliva, moči in nedvomno je njihova beseda močnejša od naše."

Udinese na prvenstveni tabeli trenutno zaseda 5. mesto, na 28 dvobojih pa so za zdaj osvojili 28 točk.