VIDEO in FOTO: Topničarji utišali Katalonce

London/Rim, 16. 02. 2011 06.30 |

K.A./T.Š./I.K.
803

V dvoboju osmine finala elitne Lige prvakov je Arsenal v Londonu gostil španske prvake Barcelono. Topničarji so v drugem polčasu napravili preobrat in si priigrali lepo prednost pred povratno tekmo v Barceloni (2:1).

V lanski sezoni najelitnejšega klubskega tekmovanja na stari celini so nogometaši katalonskega nogometnega ponosa v četrtfinalu izločili Arsenal. Topničarji so na prvi tekmi pred domačimi gledalci iztržili neodločen rezultat (2:2), varovanci Pepa Guardiole pa so na Camp Nou svojo nalogo opravili z odliko in se z rezultatom 4:1 zasluženo uvrstili v polfinale. A strateg Londončanov Arsene Wenger je pred tekmo dejal, da so se njegovi varovanci v tej sezoni dosti bolj zreli, kot so bili lani. "Zelo smo motivirani in dokazali bomo, da smo danes druga ekipa," je dejal Wenger in imel je še kako prav.

Barcelona je do prve priložnosti prišla že v uvodnih minutah, ko je bil v prodoru Busquets, žogo je v sredino podal do Songa, tam pa jo je prestregel hitri Nasri in mreža Arsenala je ostala nedotaknjena. Že nekaj minut kasneje so bili nevarni tudi Topničarji, pred golom Barcelone sta se znašla Fabregas in Van Persie, a se je z izjemno obrambo izkazal Valdes. Gledalci na stadionu Emirates so brez daha ostali v 15. minuti, ko je do stoodstotne priložnosti prišel prvi zvezdnik Barcelone Messi. Slednji je v samostojnem prodoru v kazenskem prostoru že premagal vratarja Arsenala Szczesnyja, a je žoga zletela mimo leve vratnice. Sledili so številni poskusi Barcelone, v glavni vlogi je bil predvsem Messi, a do zadetka ni prišlo. Na drugi strani so do odlične priložnosti prišli tudi Topničarji, ko je v 25. minuti močan strel na gol sprožil Fabregas, a je bil premalo natančen. Nato pa je navijače Kataloncev na noge spravil razpoloženi Villa, ki je znal izkoristiti natančno podajo Messija in Szczesny je bil naposled premagan. Že v 29. minuti bi Arsenal lahko izenačil, špansko obrambo je uspel izigrati Van Persie, a je žogo poslal preko vrat.

Topničarji so drugi polčas začeli izjemno podjetno. Že v prvih minutah sta do svojih priložnosti prišla Fabregas in Wilshere, a Valdes ni imel težjega dela. Sledile so priložnosti Barcelone, a do novega zadetka niso prišli. V 59. minuti so do prostega strela prišli domači nogometaši, Valdesa je poskušal premagati Fabregas, a španski vratar ni imel težkega dela. Že v naslednjem napadu so varovanci Wengerja znova poskušali, tokrat je bil v glavni vlogi Nasri, a se je pred vrati Valdesa z obrambo izkazal Pique ki ga zaradi drugega rumenega kartona ne bo na povratni tekmi v Barceloni. V 65. minuti sta bila v novi akciji Fabregas in Van Persie, slednji je sprožil neposreden strel na gol Valdesa, a to je bilo za španskega vratarja zgolj ogrevanje. Le nekaj minut kasneje je do izjemne priložnosti znova prišel Messi, ki je uspel izigrati obrambno vrsto Arsenala, na koncu pa je žoga zletela mimo gola. V 78. minuti pa je sledil hladen tuš za navijače Kataloncev. Pred španskimi vrati se je sam znašel Van Persie in iz mrtvega kota premagal povsem nebogljenega Valdesa, ki je bil v veliki meri krivec za zadetek Topničarjev. In, ko si Katalonci še niso povsem opomogli od zadetka Van Persieja je sledil nov šok. V 83. minuti je bil v protinapadu hitri Nasri, ki je žogo lepo vrnil do Aršavina, ta pa je z roba kazenskega prostora mojstrsko premagal Valdesa. Varovanci Pepa Guardiole so v zadnjih minutah močno pritisnili na vrata Arsenala, a do izenačenja ni prišlo.

Arsenal - Barcelona 2:1