VIDEO in FOTO: Milan z eno nogo že v četrtfinalu

Milano, 15. 02. 2012 06.30 |

K.A./T.Š./I.K.
549

Na prvi tekmi osmine finala elitne Lige prvakov so nogometaši AC Milana gostili Arsenal. Italijanski nogometni velikan si je z visoko zmago (4:0) na široko odprl vrata v četrtfinale najprestižnejšega evropskega klubskega tekmovanja.

AC Milan je v svojih zadnjih treh nastopih v osmini finala Lige prvakov potegnil krajšo, njegovi rablji v teh primerih pa so bili vedno Angleži. A ta neslavna tradicija se sedaj, ko jim je prvič po štirih letih nasproti stal Arsenal, ni ponovila. Mnogi športni poznavalci so pred tekmo ugotavljali, da je Arsenal sicer odlična ekipa, vendar je njihov uspeh veliko preveč odvisen od dobrih predstav napadalca Robina van Persija. Kapetan topničarjev gole zabija kot za stavo, z 22 zadetki pa je tudi prvi strelec angleškega prvenstva.

Trener Arsenala Arsene Wenger na današnji tekmi ni mogel računati na usluge Pera Mertesackerja, ki si je na tekmi s Sunderlandom poškodoval gleženj, zaradi težav s hrbtenico ni bilo Carla Jenkinsa, v ekipi pa so manjkali tudi Andre Santos (gleženj), Abou Diaby (tetiva) in Jack Wilshere (gleženj). Z afriškega pokala narodov se je že vrnil reprezentant Slonokoščene obale Gervinho, ki pa bo v ekipi šele konec tedna. V vrste topničarjev se je po poškodbi vrnil Kieran Gibbs.

Nekaj težav s poškodbami so imeli tudi v taboru AC Milana. Alessandro Nesta, Mario Yepes, Pato, Kevin-Prince Boateng in Mathieu Flamini, ki so bili še nedavno na seznamu poškodovanih pa se počasi že vračajo v ekipo.

Milan je že v prvi minuti tekme nevarno zapretil pred vrati Arsenala. Ibrahimovič je dobro sprejel podajo pred kazenskim prostorom, izigral obrambo topničarjev, a je bil Seedorf v prepovedanem položaju. Že v 2. minuti so do priložnosti prišli tudi gostje, ko je s približno 18 metrov močan strel sprožil Rosicky. V 4. minuti je imel priložnost tudi kapetan Seedorf, ki je streljal z roba kazenskega prostora, a je žoga zletela poleg leve Arsenalove vratnice. Milanu se je začetna napadalna igra obrestovala v 15. minuti tekme. Takrat je Nocerino z odlično podajo zaposlil Boatenga, ki je s polvolejem natančno streljal na vrata Szczesnyckega. Boateng, ki ga zaradi poškodovane mišice ni bilo kar štiri tedne, se je tako vrnil na najlepši možni način. Že pet minut kasneje bi Milan vodstvo lahko še povišal, ko je s kakšnih 18 metrov poskušal Nocerino. V 38. minuti je Milan znova tresel mrežo, Ibra je žogo vzel v svoje noge in stekel v kazenski prostor, kjer je našel Robinha, slednji pa je žogo z glavo poslal v nebranjeni del vrat. Povsem ob koncu prvega polčasa je bilo še enkrat nevarno pred vrati Arsenala, po podaji Ibre se je v podobnem položaju kot ob prvem golu znašel Boateng, a je zatresel zunanji del mreže.

AC Milan - Arsenal - 2
AC Milan - Arsenal - 2 FOTO: Reuters

Domači so drugi polčas začeli izjemno napadalno,  kar se jim je hitro obrestovalo. V 49. minuti tekme je Robinho še drugič na nocojšnji tekmi izkoristil mojstrsko obrambo Ibre in zatresel mrežo razglašenih topničarjev. V 60. minuti je Robinho še enkrat zvito pobegnil obrambi topničarjev in prišel povsem pred gol Arsenala, a je žoga končala v nogah Vermaelena. V 65. minuti je bilo prvič na tekmi nevarno tudi pred vrati Abbiatija, Song je sprožil strel z roba igrišča, nato pa je Henry s peto žogo poslal do Van Persija, ki je  z volejem iz težkega položaja poskušal zatresti mrežo Milana. V 78. minuti je Djourou v kazenskem prostoru naredil prekršek nad Ibrahimovičem, sodnik je brez oklevanja pokazal na strel z bele točke. Enajstmetrovko je suvereno izvajal Ibra, ki je rutinirano zadel desni spodnji kot dodobra načete Arsenalove mreže.

AC Milan – Arsenal 4:0