VIDEO in FOTO: Bayern zanesljivo dobil prvo tekmo proti Zürichu

München, 17. 08. 2011 06.30 |

Na prvi tekmi 4. predkroga kvalifikacij Lige prvakov je Bayern München na domači Allianz Areni z 2:0 premagal švicarski Zürich. Bavarci so bili boljši tekmec in bi si, glede na priložnosti, lahko priigrali še višjo prednost.

Švicarji so imeli pred tekmo proti favoriziranim Nemcem nemalo težav s poškodbami. V zasedbi ni bilo Stjepana Kukuruzovića, ki si je na prvenstveni tekmi proti Baslu strgal križne vezi in bo moral izpustiti tudi povratni obračun, manjkalo je še nekaj drugih igralcev (Alphonse, Margairaz, Zouaghi in Brecher), kar je predstavljalo precej težav za trenerja Ursa Fischerja. Precej bolj nasmejani so bili v taboru Bavarcev, saj se je po poškodbi kolena v ekipo vrnil Ivica Olić, vendar je celo tekmo ostal na rezervni klopi, nared je bil tudi Nizozemec Arjen Robben, ki zaradi bolečin v hrbtu ni zaigral na zadnji prvenstveni tekmi.

Bayern München - Zurich - 1
Bayern München - Zurich - 1 FOTO: Reuters
Ravno Robben je bil gonilna sila vodilnega gola na tekmi. Gostitelji so že v 8. minuti prešli v vodstvo, ko je iz strani podal Robben, ob drugi vratnici pa se je sam znašel Schweinsteiger, ki mu ni bilo težko z glavo zadeti iz neposredne bližine. V 12. minuti znova lepa priložnost Bayerna, strel Lahma je zaustavil vratar švicarskega moštva Johnny Leoni. Bavarci so imeli premoč in večina igre je potekala na Zürichovi polovici igrišča, vratar Bayerna Neuer pa v prvem polčasu praktično ni imel dela. Gostje so imeli edino priložnost v 37. minuti, ko je z glavo streljal Chermiti v Neuerjevo naročje, a se je takoj oglasila sodnikova piščalka zaradi nedovoljenega položaja. Zürich tako v prvih 45 minutah po statistiki UEFA ni imel niti enega strela v okvir Bayernovega gola, skupaj pa le dva! Bavarci so kot omenjeno obvladovali položaj na igrišču, vendar so se v nadaljevanju prvega polčasa preveč zapletali pri podajah in tempo je v primerjavi z začetkom tekme padel. V posesti žoge so bili Bavarci v veliki prednosti (v odstotkih 62:38 v njihovo korist).
Bayern Munich - Zurich
Bayern Munich - Zurich FOTO: Reuters

Drugi polčas so nogometaši Bayerna znova začeli sila podjetno in v prvih petnajstih minutah nanizali tri lepe priložnosti. Najprej je Gomez v 51. minuti streljal mimo gola, ko je bil dobro postavljen v kazenskem prostoru gostov, le dve minuti kasneje se je s posredovanjem izkazal Leoni, najprej je poizkusil Ribery, takoj za njim po odbiti žogi še Lahm, vendar je ostalo pri izidu 1:0. V 60. minuti je iz prostega strela Ribery zadel vratnico. V 69. minuti je prvič resneje posredoval Neuer, ko je odbil žogo čez gol po strelu Kocha iz kota. V 72. minuti pa 2:0 za Bayern, z izvrstnim strelom je Nizozemec Robben premagal Leonija. V 83. minuti Gomez, ki je imel tokrat celo kopico priložnosti, znova ni bil uspešen, po njegovem strelu je žogi pot v mrežo preprečil eden od branilcev na golovi črti. Bayern je napadal do konca tekme, vendar je ostalo pri izidu 2:0. Bavarci so zasluženo dobili prvo tekmo in imajo lepo prednost pred povratno tekmo, lahko pa bi si, glede na vse priložnosti, priigrali še višjo prednost.

Bayern München - Zürich 2:0 (1:0)
1:0 Schweinsteiger (8.), 2:0 Robben (72.)