VIDEO in FOTO: Real s pol moči opravil z borbenimi Ciprčani

Madrid, 04. 04. 2012 06.30 |

M.F./M.J./B.C.
596

Madridski Real se je pričakovano uvrstil v polfinale Lige prvakov. Španski podprvaki so vse dvome o napredovanju razrešili že na prvi tekmi, tokrat pa se je dvoboj proti ciprskemu APOEL-u iz Nikozije končala s pravo "golijado" in končnim rezultatom 5:2.

Nogometaši madridskega Reala so si napredovanje v polfinale Lige prvakov praktično zagotovili že na prvem obračunu. Z zmago v Nikoziji (3:0) so namreč naredili več od pričakovanega, po prvenstvenem uspehu nad Osasuno (5:2) pa je Jose Mourinho nameraval odpočiti nekatere nosilce igre. Ne pa tudi prvega zvezdnika moštva Cristiana Ronalda. Portugalec ni mogel računati na poškodovana Lassanaja Diarraja in Ricarda Carvalha, Jose Callejon pa se bo po težavah z gležnjem vrnil v moštvo. Po odsluženi kazni se je vrnil tudi Xabi Alonso, ki pa je tako kot povratnik po poškodbi Angel di Maria obsedel na klopi. Napad sta tvorila Gonzalo Higuain in Ronaldo. Na drugi strani v zasedbi s Cipra ni bilo Marcela Oliveire in Ivana Tričkovskega, Gustavo Manduca pa se je po odsluženi kazni vrnil v moštvo. "V zadnjih desetih letih nihče ni osvojil toliko lovorik kot jaz. Zmagovalce zgodovina pomni, tako da vedno, ko imaš možnost zmagati, moraš priložnost zagrabiti z obema rokama. In meni osebno zmaga pomeni vse v športu,“ je pred dvobojem proti zasedbi iz Nikozije povedal trener madridskega kluba Mourinho. Drugače je bilo pred srečanjem v taboru APOEL-a, kjer je bilo vsakemu posamezniku povsem jasno, da je čudež na Santiago Bernabeu misija nemogoče. "Čaka nas dvoboj na Bernabeu in upam, da bomo odigrali kar najbolje. Menim, da bo v Španiji veliko težje kot na GSP stadionu. Želim si ugodnega izida, v kolikor bi lahko ohranili mrežo nedotaknjeno, pa bi presegli vse zastavljene cilje,“ je pred dvobojem dodal napadalec ciprske zasedbe Ailton. Kot je bilo moč pričakovati, je zasedba belega baleta, ki sicer ni nastopila v najmočnejši postavi, goste s Cipra od prve minute srečanja stisnila na njihovo polovico in Šanci bi, tudi ob nespretnih posredovanjih nogometašev APOEL-a, kmalu lahko prišli do zadetka.

Cristiano Ronaldo je Ciprčanom zabil dva gola. Še posebej lep je bil njegov drugi, ki ga je dosegel s prostega strela. FOTO: Reuters

Navkljub veliki terenski premoči in neprestanem napadanju nasprotnikovih vrat pa galaktiki do polovice prvega polčasa niso našli poti do gola. Potem pa je udaril kdo drug kot Cristiano Ronaldo, ki je lepo spremljal diagonalno podajo Marcela in s petih metrov brez težav zabil svoj sedmi gol v letošnji Ligi prvakov. Do naslednjega zadetka domače občinstvo, ki sicer stadiona Santiago Bernabeu ni napolnilo do konca, ni čakalo prav dolgo. V 36. minuti je zablestel nekdanji najboljši nogometaš na svetu Kaka, ki je dosegel pravi evrogol z dobrih dvajsetih metrov. Brazilec je pred koncem prvega polčasa zadel še vratnico. Nato je tempo igre zelo padel, še posebej v drugem polčasu je Real zaigral previdno in povsem nenapadalno, kot da bi le še čakal na zaključni žvižg in odhod pod prho. Drugi del je ob ogromnem skupnem vodstvu vidno uspaval Real, Ciprčani pa so dobesedno hud udarec doživeli v 60. minuti. Natančneje srednji branilec Paulo Jorge, ki je v nerodnem trčenju s soigralcem izgubil dva zoba, toda čvrsti Portugalec je kljub temu nadaljeval tekmo. To je očitno spodbudilo goste, ki so v 67. minuti celo zabili gol po lepi akciji, ki jo je končal Gustavo Manduca. Z asistenco se je izkazal Ailton. Zatem so Ciprčani uprizorili pravi mali pritisk proti domačim vratom, bili blizu tudi izenačenju, vendar je njihov nalet ustavil Ronaldo z novim izjemnim golom v 75. minuti, zadel je s prostega strela z leve strani v nasprotni zgornji kot vrat Urka Parda. V 80. in 84. minuti sta Jose Callejon in Angel di Maria le še potrdila Realovo slavje, posebej lep je bil zadetek Argentinca, vmes pa je APOEL z enajstmetrovko Estebana Solarija zabil svoj drugi gol na tekmi. Galaktike na poti v finale sedaj čaka epski dvoboj z nemškim Bayernom.

Real Madrid - APOEL 5:2 (2:0)
Ronaldo 26., 75., Kaka 36., Callejon 80., Di Maria 84.; Manduca 67., Solari 81./11-m