VIDEO in FOTO: Remi na Old Traffordu

Ljubljana, 22. 11. 2011 06.30 |

K.A./T.Š./I.K.
175

V 5. krogu nogometne Lige prvakov je Manchester United gostil Benfico. Na Old Traffordu se je tekma končala z 2:2. Po 5. krogu imata tako ManU kakor tudi Benfica devet točk. Kdo bo dobil bitko za vrh skupine C?

Manchester United in Benfica sta v prvih štirih krogih skupinskega dela Lige prvakov zbrala po osem točk (dve zmagi in dva remija) ter zasedata vrh skupine C. Prva tekma na stadionu Luz se je končala z remijem 1:1, četa Alexa Fergusona pa je imela priložnost, da se z zmago na Old Traffordu krog pred koncem skupinskega dela nekoliko 'odlepi' od zasledovalcev in si že zagotovi preboj med 16 najboljših moštev na stari celini. A tudi po petem krogu imata ManU in Benfica enako število točk (devet).

Ferguson je imel nekaj skrbi pri sestavi zadnje vrste, saj ni mogel računati na suspendiranega Nemanjo Vidića, tako je družbo v 'osrčju' obrambe Riu Ferdinandu delal Phil Jones. Po težavah z virusno okužbo pa se je vrnil tudi Patrice Evra.

Tradicija je bila pred tekmo na strani Manchestra, saj so aktualni angleški prvaki proti Benfici slavili na šestih izmed zadnjih osmih tekem, ob tem pa so od leta 2002 v 'teatru sanj' izgubili zgolj dvakrat (proti Bešiktašu in AC Milanu).

Manchester United - Benfica - 3
Manchester United - Benfica - 3 FOTO: Reuters
Uvodne minute na Old Traffordu so pripadle gostom. Benfica je do zadetka prišla že v prvi pravi akciji. Po kombinaciji Aimarja in Witsla je žogo v lastno mrežo pospravil Jones, ki do sedaj še ni dosegel gola v dresu Manchestra. Jones je tako postal peti nogometaš v zgodovini ManU, ki je v Ligi prvakov dosegel avtogol, pred njim so jih dosegli še Brown, Keane, Blanc in Lynch. V 16. minuti so imeli odlično priložnost tudi domači nogometaši, potem ko je po samostojni akciji strel na gol Arturja sprožil Nani. Tekma se je nekoliko razživela pred koncem prvega polčasa, Nani je žogo poslal v kazenski prostor, tam pa je že čakal Berbatov, ki se nocoj praktično še ni dotaknil žoge in zadel izenačujoči gol. Že minuto kasneje je imel Manchester novo priložnost, ko se je pred golom Benfice znašel Young, Artur pa se je izkazal s sijajno obrambo. V 41. minuti je poskušal še Berbatov, a ostalo je pri izidu 1:1.

Manchester United - Benfica - 1
Manchester United - Benfica - 1 FOTO: Reuters

Drugi polčas so rdeči vragi začeli precej bolj napadalno, priložnosti so se tako kar vrstile, poskušali so Carrick, Young, Berbatov in Nani. Tudi gostje niso mirovali, dvakrat je poskušal Gaitan, a izid je ostal nespremenjen. Nato je v 52. minuti poskušal še Young in v 55. Jones. Zadetek je vseskozi visel v zraku in v 59. minuti so varovanci Alexa Fergusona prišli do vodilnega zadetka. Žogo je v kazenski prostor poslal Evra, tam pa jo je prestregel Fletcher, ki jo je poslal v mrežo Arturja. A Benfica je potrebovala zgolj 80 sekund, da je izid izenačila. Najprej je poskušal Cesar, žogo je uspešno odbil Ferdinand, a le do Aimarja, ki jo je iz neposredne bližine poslal v mrežo de Geje. V 78. minuti je imel Berbatov imenitno priložnost, ko je z volejem streljal na gol Arturja, a je žoga zletela preko gola. Tik pred koncem rednega dela je do strela prišel še Rodrigo.

Manchester United – Benfica 2:2
Jones 3. (a.g.), Aimar 61.; Berbatov 30., Fletcher 59.

KOMENTARJI (175)

hudichk
23. 11. 2011 10.00
+11
Sporočilo za avtorje tega članka: ManU je žalitev. ManU v Angliji uporabljajo navijači ostalih klubov kot žalitev in norčevanje iz nesreče v Munchnu. Zaradi tega in zaradi spoštovanja do vseh tistih, ki so v nesreči umrli, bi bilo primerno, da se ta oznaka ne uporablja.
trilili
23. 11. 2011 10.47
-9
Mislem taki ljudje kot si ti mi grejo pa res na živce, ker dajate skupini črk negativen pomen, to je res najbolj neumna stvar na svetu.
mlad3n
23. 11. 2011 12.56
+11
Končno eden redkih tukaj na 24 ur ki razume zakaj se ne piše ManU. Takoj popravi to novinar!
hudichk
23. 11. 2011 20.41
trilili.. skupina črk je (neboš verjel) dostikrat beseda, ki nekaj pomeni. če je ta beseda za nekoga žaljiva, je potem prav, da se novinarje na to opozori. ti dam en primer, da boš lažje razumel. jaz ti lahko rečem da si otrok. to je za mene samo skupina črk, za tebe bi pa verjetno bila žalitev. misliš, da ne bi bilo prav, da se moj komentar odstrani, ker je žaljiv? razumeš kaj ti hočem povedat? lahko ti dam še kak primer
hudichk
23. 11. 2011 20.42
v originalu sem uporabil vsaj 10 drugih skupin črk, pa jih na žalost ne pusti objaviti
holliday...
23. 11. 2011 06.59
+4
kaje chelsea fani kaj še zdej zdravite svoj ego od poraza proti liverpolu, dej se raje brigejte za sebe pa glejte da boste drugo leto sploh u ligo prvakov pršli. BLUE IS THE LOSER
meglic91
23. 11. 2011 07.08
+10
in kaj ima zdj tukaj Chelsea zraven?????????
+2
V tej skupini bo še zanimivo ker imata Benfica In United po 9 točk Basel pa 8 in če uspe Basel doseči kakšno zmago lahko izrine Benfico ali celo United na 3 mesto. Bomo videli
fb_1593105435
22. 11. 2011 23.49
+8
Zelo razočaran nad igro Manchester Uniteda od poraza z Cityu nikakor ne najdejo več prave forme. Njihova igra noče steči po odličnem začetku sezone pridejo tako daleč da je vprašljivo nadaljevanje v ligi prvakov.
+12
Slabo, zelo slabo. Nani, Fletcher, De Gea so se izkazali, Berba in Evra sta dokazala da se znata premaknt. Vsi ostali kr neki.
Seljako1899
23. 11. 2011 06.37
+6
jah man utd ma par novih igralcev mladih neizkšenih morajo se uigrat še mal izkušenj dobit pol bo bolj..
mlad3n
23. 11. 2011 12.53
+6
Aljooo
23. 11. 2011 18.22
+1
ampak zato morjo igrt, ne pa da je cleverly v celi sezoni odigral 15 min....za jonesa pa tut upam da je bla mal lekcija tole. o de gei in drugem golu pač ne bom izgubljal besed....
ROONEY_THE_KING
-1
Unite pa City bosta igrala ligo evropa drugo leto :/
Sigis
22. 11. 2011 23.08
+12
nebosta, ker bosta 1. pa 2. v domačem prvenstvu, če ne pa vsej med prvimi štirimi 100%
Hachi
22. 11. 2011 23.15
+4
City bo prvak, United bo drugi, vsi ostali pa se bodo borili pa preostala mesta. v Ligi prvakov pa zna biti problem. v ligi prvakov pa lahko City resi samo presenetljiv poraz Napolija, medtem ko mislim, da bo United vseeno sel naprej kot drugouvrsceni!
22. 11. 2011 23.21
+4
Ne drugo sezono, jaz sem mislu drugo leto!
Hachi
23. 11. 2011 00.09
+5
ne ne, United bo vseeno sel naprej. city pa nima moznosti.bo pa verjetno v prvenstvu se toliko mocnejsi, ce jih seveda izpad iz lige prvakov ne bo sesul!
Day Tripper
22. 11. 2011 22.53
+10
teoretično bo mogu Man City v ligo Evropa.
Vivid Money
22. 11. 2011 22.57
+9
bo kar moral.....tu skoraj ni več teorije........
miska_mala
22. 11. 2011 22.58
+9
pa dobr kaj mate tok prod berbi? Lani zadnji del sezone sploh igral ni, pa je bil prvi strelec lige.. Dobr sej je len ampak še zmer odličen napadalc in res ne vem zakaj vam gre tok v nos..in ne morte prčakvt da bo kr use zadeu, če je stalno na klopi..danes je bil eden boljših pri unitedu ;) vezna pa ja..katastrofa..če pozimi saf ne kupi kaj, bom pa res razočaran...
Day Tripper
22. 11. 2011 22.59
+6
Denn1s
22. 11. 2011 23.05
+8
Ma saj ne pravim da je Berbatov slabo igral ! Nasprotno, za to koliko ne igra čez sezono je odigral super, plus še gol je zabil.Ampak vseeno mislim da si Hernandez zasluži prvo postavo in ne razumem zakaj ga ni blo danes noter.Morda se je slabo počutil pred tekmo ali pa kaj, mi ne bomo vedli.Ampak kot sem že rekel, SAF se bo moral malo zamisliti! Zaradi vsakega prehlada pač ne bodo nosilci igre več sedeli! M.City super igra in se mi dopade njihova igra, ampak so mi antipatični do konca postali, ko pametujejo kaj vse bodo dosegli.Na koncu ne bodo niti v Ligi Evropa nič dosegli, v prvenstvu bo jih pa še Newcastel na koncu prehitel.
buldog7
22. 11. 2011 22.50
-3
KAJ SPLOH BERBATOV IN KERIK DELATA V UNITEDU.GROZA.
+8
joj no, lani vam je pa pol sezone resil. lahk bi vam tud celo, ce ga ne bi Fergie postavil na klop. zanimivo, da ko vam gre, so vsi najboljsi, ko pa ne, pa pljuvate po istih igralcih. ce danes ne bi imeli Berbatova, bi zgubili 2-0, upam, da se tega zavedate!
mlad3n
22. 11. 2011 23.24
+5
Men gre bolj na živce Carrick, ker to ni res, 2x ga omen komentator pa fertik, nekam izgine kot da bi igrali samo z 10-imi igralci in ne z 11-imi (še golmana sm zraven štel). :( Strinjam se z Hachi-jem. Berba je dokazu da se zna premaknt.
kadabra
23. 11. 2011 11.56
-2
jst nevem kaj jones dela v uniteda... najbol zgrešen nakup united -.- nevem kaj ferguson tako špara. nujno je potrebna vsaj ena okrepitev na sredini in obrambi!
mlad3n
23. 11. 2011 12.52
+5
Jones je dober, najbolj zgrešen nakup je Evans. Ki je starejši od Jonesa pa slabši tist avtogol je pač, smola kaj čmo tut najboljšim se je kdaj zgodio da so dali avtogol.
Denn1s
22. 11. 2011 22.48
+12
Wav, kak vam gre teh 10 cm v nos.Berbatov je stal , branilci pa skakali sem pa tja, me zanima kdo bo tak na hitro to lahko videl.Sploh pa 10 cm, get a life. Prvi polčas izenačen, mogoče celo na strani Benfice, v drugem polčasu pa definitivno boljši UTD. Tekma se je pravično izšla in prav je tako da bomo še trepetali za napredovanje. Ker ne razumem več tega vrtenja igralcev, Berbatov skorajda nič ne igra, a danes prednost pred Chicaritom.Young polom, kake hruške je danes metal da glava boli, saj temu ne moreš rećti predložek. Ferguson se bo moral malo zamisliti pa očitno bolje zagnati zdravniško ekipo, ker še malo pa sploh več ne bo nikoga ki bi igral.Na naslednji tekmi ni še Fletcherja in to je to. Je pa mi škoda za tisti avtogol, ker Jones mi je enkraten igralec in mi postaja eden lljubših. Upam da se poškodbe popravijo, ker tako več naprej ne gre več! Kje je tista postava iz začetka sezone ! Man. City pa je lepo na nos padel, so že malo previsoko začeli letat ;)