VIDEO in FOTO: Barca po dveh (ne)spornih 'penalih' Messija v polfinalu

Barcelona, 03. 04. 2012 06.30 |

M.J./M.F./B.C.
1932

Aktualni prvak iz Barcelone je preskočil še eno oviro na poti do ubranitve naslova v Ligi prvakov. Barca je na povratni tekmi četrtfinala na domačem Camp Nouu po dveh zadetkih Lea Messija in enem Andresa Inieste s 3:1 premagala Milan. Za goste, ki so (bodo) imeli veliko pripomb na sojenje, je edini gol zabil Antonio Nocerino.

Na prvi tekmi sta se moštvi razšli brez zmagovalca in brez golov, tako se je prvič po 30 evropskih tekmah zgodilo, da nogometaši Barcelone niso našli poti do nasprotnikove mreže. V konici napada sta od prve minute znova zaigrala Robinho in Zlatan Ibrahimov. "Barcelona je še zmeraj najboljša ekipa na svetu, a na tej tekmi bo nekaj prelomnih trenutkov, ki jih bo enostavno treba izkoristiti. Verjamem, da se bo tudi Barca pokazala v pravi luči. O končnem izidu trenutno še ne razmišljamo. Tekma se lahko konča z rezultatom 0:0 in bodo o zmagovalcu odločali streli z enajstih metrov, a dvomim, da se bo to zgodilo," je pred tekmo razpredal Allegri. Milan sicer v tej sezoni Lige prvakov še ni slavil v gosteh. Doslej so aktualni italijanski prvaki zabeležili tri remije in poraz."Enostavno moramo zmagati, to je dejstvo. Na domačem terenu in pred našimi navijači se moramo uvrstiti v naslednji krog. V tekmo vstopamo samozavestni. Verjamemo, da bomo videli napetih 90 minut," je bil pred dvobojem v katalonski prestolnici prepričan vezist Barcelone Andres Iniesta. Branilci naslova v Ligi prvakov sicer v najprestižnejšem evropskem klubskem tekmovanju na domačem terenu niso izgubili že vse od leta 2009, ko jih je senzacionalno ugnal Rubin iz Kazana. Dvoboj na razprodanem Camp Nou se je začel brez kakršnega koli špekuliranja oziroma taktičnega pristopa, saj je bilo že v uvodnih minutah "veselo" pred obema goloma. Najprej so sicer nevarno zapretili gostje iz lombardijske prestolnice, vselej preko izjemno motiviranega Zlatana Ibrahimovića, a je bila Barcina obramba dovolj zbrana in je v dveh primerih odlično zaustavila najnevarnejšega napadalca Milana. Nato pa je na sceno prišla Barcelona.

Zlatan Ibrahimović je asistiral Antoniu Nocerinu za edini zadetek Milana.
Zlatan Ibrahimović je asistiral Antoniu Nocerinu za edini zadetek Milana. FOTO: Reuters

Najprej je v dveh hitrih protinapadih in poskusih Lionela Messija obramba gostov na čelu z vratarjem Christianom Abbiatijem še zdržala, naslednje ofenzive pa ne. V hitri protinapad je potegnil Messi, ki pa je bil v zaključku premalo sebičen, saj je nepotrebno iskal podajo in kazalo je, da bodo gosti preprečili najhujše, toda dokaj srečno in spretno je žoga spet prišla do malega Argentinca, ki ga je na nedovoljen način v kazenskem prostoru zaustavil Luca Antonini in glavni sodnik Bjorn Kuipers je brez omahovanja pokazal na belo točko, zanesljiv izvajalec pa je bil prav Messi in Barca je bila po dobrih desetih minutah že v polfinalu. Po golu so se stvari na igrišču malce umirile, napadi aktualnih španskih in evropskih klubskih prvakov niso bili več tako siloviti, Milan pa je tudi vse težje prihajal pred domača vrata. V obdobju mrtvila pa milo rečeno sporna situacija v gostujočem kazenskem prostoru. Nizozemski delivec pravice je držanje izkušenega Alessandra Neste ocenil kot nedovoljeno, Sergio Busquets je seveda teatralno padel in Messi je z drugim zadetkom z enajstmetrovke svoje moštvo spet popeljal bližje polfinalu. Uvod drugega polčasa je bil prav tako zelo dinamičen, priložnosti so si sledile na obeh straneh, v 53. minuti pa je bila usoda Milana bolj ali manj zapečatena. Messi je z roba kazenskega prostora ustrelil proti vratom, žoga se je od Philippa Mexesa odbila točno do Andresa Inieste, ki je nato nekoliko z leve strani žogo rutinirano poslal v nasprotni kot Milanovih vrat. V 69. minuti se je Thiago Alcantara po Messijevi podaji znašel sam pred Cristianom Abbiatijem, vendar žogo poslal malo mimo gola, tudi do konca tekme je bila Barca tista, ki je bila bližje novemu zadetku, medtem ko Milanu ni uspelo praktično nič več.

Barcelona - Milan 3:1 (2:1)
Messi 11./11m, 42./11m, Iniesta 53.; Nocerino 32.