VIDEO in FOTO: Bayern ponižal Basel na Allianz Areni

München, 13. 03. 2012 06.00 |

T.Š./K.A./I.K.
270

Münchenski Bayern je na povratni tekmi osmine finala kar s 7:0 premagal Basel in se s skupnim izidom 7:1 zanesljivo uvrstil v četrtfinale. Za Bavarce sta blestela Mario Gomez, ki je dosegel kar štiri gole, in Robben, ki je dodal dva.

Švicarski Basel je na prvi tekmi osmine finala na domačem igrišču zmagal z minimalnim izidom 1:0 in je v Münchnu optimistično računal na uspešen večer in napredovanje v četrtfinale. A so Bavarci že od začetka vzeli vse niti igre v svoje roke in hitro pokazali, da bo to njihov večer. V prvem polčasu so dosegli tri, na koncu pa se je za hrbtom vratarja Baslo znašlo kar sedem žog. Kar štiri gole je dosegel Mario Gomez, dva Robben, enega pa Müller.

Na münchenski Allianz Areni so veliko bolje začeli gostitelji, ki so odločno krenili v napad in eden od zvezdnikov Bavarcev Arjen Robben je imel že v 6. minuti dvakrat priložnost, a prave nevarnosti za Sommerja le ni bilo. Zato pa se je Nizozemec znašel na pravem mestu v 10. minuti in poskrbel za vodstvo Bayerna. Po strelu Thomasa Müllerja se je žoga odbila od igralca Basla Dragovića in se znašla za hrbtom švicarske obrambe. Na pravem mestu je bil Robben, ki je zadel spodnji kot gola in tudi izenačil skupni izid tega dvoboja osmine finala. Bayern je nadaljeval s pritiskom in v 12. minuti je imel Gomez kar dve priložnosti, vendar se je izkazal vratar Basla. Yann Sommer je bil prvo ime gostov, saj je imel polne roke dela in ponovno je izvrstno opravil svoje delo v 22. minuti, ko je z glavo streljal Müller, vendar je ostalo pri izidu 1:0. Tudi v nadaljevanju je igra večinoma potekala na polovici Basla, do zasluženega vodstva z 2:0 pa so Bavarci prišli v 42. minuti. Tokrat je bil Robben podajalec, Müller pa je zadel. A to še ni bilo konec, kar se tiče rezultatskega dela. Le dve minuti kasneje je bilo že 3:0, novi strelec pa Gomez, ki je zadel iz neposredne bližine. Bavarci so povsem nadigrali goste in že v prvem polčasu dosegli izid, ki jih pelje v četrtfinale Lige prvakov. Basel v prvem polčasu sploh ni imel strela na gol (10:0), vratar Neuer je bil praktično brez dela. O premoči Bayerna priča tudi podatek o posesti žoge (v odstotkih je bilo 60:40 v njihovo korist).

Robben je dosegel prvi gol za Bayern na tekmi.
Robben je dosegel prvi gol za Bayern na tekmi. FOTO: Reuters

V drugem polčasu je bila slika na igrišču podobna tisti iz prvega polčasa. Dominacija Bayerna, ki je povsem nadigral Basel, in dosegal gol za golom. Najbolj razpoložen je bil Gomez, ki je dosege hat-trick v drugem polčasu, skupaj pa je dosegel kar štiri gole. Če je bilo prejšnji teden veliko govora o Messijevih petih golih, ki jih je dosegel na tekmi proti Bayerju iz Leverkusna, se mu je močno približal učinkoviti Nemec. Gomez je svojega drugega, a prvega v drugem polčasu, dosegel že po petih minutah nadaljevanja, naslednjega v 61., zadnjega pa v 67. minuti. Končni izid je v 81. minuti postavil Robben, ki je tudi dosegel svoj drugi gol na tekmi. Bayern se je v četrtfinale Lige prvakov uvrstil s skupnim izidom 7:1 in mirno pričakuje petkov žreb.

Thomas Müller je dosegel dva gola.
Thomas Müller je dosegel dva gola. FOTO: Reuters

Izida:
Bayern München - Basel 7:0(3:0)
1:0 Robben (10.), 2:0 Müller (42.), 3:0 Gomez (44.), 4:0 Gomez (50.), 5:0 Gomez (61.), 6:0 Gomez (67.), 7:0 Robben (81.)

Inter - Marseille 2:1
Milito 75., Pazzini 90./11m; Brandao 90.

-3
nic posebnega ta bayern. Leta 2008 so v osmini finala premagali Sporting 0-5 in 7:1 skupaj 12:1. V cetrtfinalu pa dobili porcijo od Barcelone
IcemaN-X
14. 03. 2012 17.37
+4
zakaj piše da je mueler dosegel 2 gola če je samo enega... rajši napišite da je dosegel drugi gol.. DRUGI 2.!
Neo Matrix
14. 03. 2012 17.41
+3
dobr si jim razložu...upam da so razumel :)
+2
dej kaj vsi kritizirate robbena igral je dobro in ni podal kr je bil tko bliz in se ni splacal kr je prihajal obrambi in vsi mediji si sam neki zmislujejeo da je egoist na igriscu in vi za to padate
March23
14. 03. 2012 14.12
+4
Robben je odličen, vendar tako egoističen nogometaš, da mi postaja manj in manj všeč kot igralec. Dokaj očitno je, da zmeraj preigrava v levo, malo poteče in zaključi. Prebran je kot knjiga, pa čeprav je dosegel 2 gola. Super, zdaj pa naj še malo na druge misli in ne samo nase, pa bo igralec, ki ga bo želelo vsako moštvo.
leondejan1
14. 03. 2012 17.24
pa tudi če si bi ga želelo vsako moštvo ne bi odšel nikamor tako da lahko sam sanjaš da ga boš videl kje drugje v bayernu se je najbolj znajdu če pogledaš njegovo pot do bayerna so ga vsi zanemarjali chelsea, real , v bayernu pa se uklopil ker imajo ubijalska bočna igralca robben in ribery saj vratar nasprotne ekipe ne ve kdaj bo dobil gol ali iz levega krila ali iz desnega ali pa gomez v sredini počaka na podajo tako da so vrhusko moštvo bayern manjka jim samo samozavesti ki jo počasi pridobivajo nazaj in malo bolj slaba centralna branilca ki nista neki top branilca na svetu
ambro7
-8
kje pa je gol BASLA ?????????????????????????????????????????????
Nettension
14. 03. 2012 15.37
+4
Basel je dal doma gol (prva tekma) 1:0, skupni izid je 7:1 če še ttih 7 golov pršteješ zram lol xD
NEEJ
14. 03. 2012 16.24
+1
leondejan1
14. 03. 2012 12.35
+1
kaj sem napisal včeraj da se bayern počasi dviguje v formi dokaz je bil prejši konec tedna ko so razbili hofenhaim v domačem prvenstvu tekma proti baslu pa je bila potrditev mojih besed kar sem rekel včeraj pred tekmo. mislim da ima bayern lepe možnosti za nastop v finalu in tam do osvojitve evropske lovorike s tako igro premagajo kogar koli samo verjeti morajo vase da jim lahko uspe
+9
Sem za Barco ampak včeraj sem Mariu prav privoščo petardo!! Škoda da je Robben taki egon in je sam dal 7. gol in ni podal. V takih trenutkih ponavadi ekipa igra za igralca. Isto je blo prejšni tedn v Barceloni. Timski duh.. škoda. Bil je 4 metre vstran in bi zakucal v prazen gol. Tekma pa itak rutina: Basel je na domačem igrišču igral na 120% svojih zmožnosti, Bayern malo podcenjeval vse skupaj in na koncu pač rezultat negativen. Pol jih je še Bekenbauer malo sku.rcal in doma je blo vse skupaj tak ko mora bit. Počasi se dviga Bayern in glede na to da se finale igra na njegovem igrišču zna bit to za njih še dodaten motiv da se probajo prebit do finala. Bo sicer zelo težko ampak toti Nemci so vedno nevarni. Bomo vidli kaj bo prineso petkov žreb.
doubletimes
14. 03. 2012 10.01
-7
Za pametnjakoviča HELMUTHA Prosim? Helmuth pridi na sportbets pa poglej kaj sem odigral! Forma se je spremenila in tudi moje mnenje. Ker pa ne boš prišu ti pokažem raje. Bayern Munchen : Basel ____________________ over 1,5 first half @2,05 bet365 2/10 prvi gol 1-10 min @3,55 bet365 2/10 prvi gol 11-20 min @4,33 bet365 2/10 +6,76 plus od 676€ v 42 minutah. :) Evo ti strokovnjak. Imaš dokaze pa na omenjeni strnai.
doubletimes
14. 03. 2012 10.05
-2
Pa še neki. Helmuthček. Če ni črno je belo. Ti brez kakršne analize si sam neki prebil. Kot pač tej starci, ki visijo na petrolu in igrajo in igrajo in si minus delajo. Poba ko boš ti imel tkao znanje o nemških klubih boš prej umru.
-1
iz bet365,zadnjič sm odprl račun sam mi ni zahteval TRR,al sm pa zgrešu??!!
doubletimes
14. 03. 2012 18.00
Moraš prvo kopirat svojo osebno in jim poslat. To preko chata vrediš. Prvič pa potem ti ni treba tega več delat. Seveda zbereš opcije kam naj gre denar. Moneybookers ali pa na tvoj bančni račun. Imaš pa cel vodič za bet365 na sportbets.si.
doubletimes
14. 03. 2012 18.02
Naj bojo podatke točne ob prijavi in na tvoji osebni ker če ne ne boš vidu denarja. Če boš nakazal na moneybookers mora bit email isti kot na bet365.
Seljako1899
14. 03. 2012 19.47
dej ne delej se boga ko da si največji profesionalc v stavah model pa ka ti živiš v sanjah kot challe salle al kaj?
-3
No, če že primerjate Gomeza z Messijem, si malo poglejte zadetke. Saj nič ne rečem, zadetek je vendarle zadetek, toda ali niso kvalitetnejši oziroma tehnično malo bolj zapleteni zadetki Messija. On daje res izjemne zadetke in že to nam kaže, kako izjemen nogometaš je. Z vsem spoštovanjem do Gomeza. Verjamem, da ni lahko zabiti štirih zadetkov na eni tekmi. ;)
kolesar90
14. 03. 2012 08.52
+3
nazalost messi daje iste gole ;) se pravi nekdo z strani poda v sredino in mesi z "sklizom" da gol. 70% ma istih
Stajerci007
14. 03. 2012 10.46
+1
Messijevi goli so dvigovanje žoge preko golmana v polnem šprintu-dva proti Bayerju!! To je eden najtežjih udarcev v nogometu. Messi ponavadi obkrožen z 3-4 obrambnimi igralci- malo rolanja, oni padejo iz ravnotežja, Messi potegne z svetlobno hitrostjo in gol. Gomez je super napadalec ki zna izkoristit svoje telesne predispozicije. Dosti golov z glavo pri njegovih 1,91. Vsak po svoje- sta pa oba dosežka vredna vsega spoštovanja. Škoda da mu Roben ni podal da bi dosegel 5 golov!! Tak da kaj se tega tiče ostaja Messi sam na prestolu!!
Antena92
14. 03. 2012 13.33
+0
Kolesar90, ne vem, katerega Messija potem ti gledaš. Ker če se gledal zadnjo tekmo proti Leverkusnu, noben zadetek ni bil tak. Torej če je dal v tej sezoni Messi 50 golov in goli proti Leverkusnu niso bili takšni (s ˝klizom˝), je dal le še 10 golov takšnih, ki niso bili s ˝klizom˝ in 35 takšnih, ki so bili. V celotni sezoni??? Čudno razmišljanje!!! ;)
kapitan96
14. 03. 2012 05.32
+5
zakaj piše pod sliko:Thomas Müller je dosegel dva gola če je dal samo enega?
isse
14. 03. 2012 06.12
+3
joze234tt
14. 03. 2012 00.21
+43
KJE SO ZDEJ NOVICE DA JE GOMES BOG, TAKO KOT SO BLE ZA MESSIJA.. RES DA JE DAU 4 GOLE A VSEENO.. PA BOMO VIDLI ČE BODO TAKO OPEVALI BAYERN KOT SO BARCELONO :D ME PRAU ZANIMA
levasmuka
14. 03. 2012 06.24
-16
starivolk
14. 03. 2012 06.53
-3
je kar velika razlika med njima tako da še dolgo ne bo BOG......
fihner
14. 03. 2012 07.03
+4
Jože, tebi pa Messi res ne da spati.To je dobro.Potem je res bog....