Heynckes: Chelsea si zasluži naslov

München, 20. 05. 2012 09.05 |

Strateg münchenskega Bayerna Jupp Heynckes je po bolečem porazu v velikem finalu Lige prvakov priznal, da so si nogometaši Chelseaja naslov zaslužili, obžaluje pa številne zapravljene priložnosti svojih varovancev.

Jupp Heynckes in njegovi varovanci so morali priznati premoč Chelseaju.
Jupp Heynckes in njegovi varovanci so morali priznati premoč Chelseaju. FOTO: Reuters

Bavarci so imeli v finalu pokal že dvakrat na dosegu roke, a Londončani so uspeli vstati od 'mrtvih' in najprej po zaslugi gola Didierja Drogbaja v 88. minuti ter nato odlične predstave Petra Čecha ob izvajanju enajstmetrovk osvojili svoj prvi naslov v Ligi prvakov v zgodovini kluba. Ob vsem omenjenem je imel Arjen Robben v prvem podaljšku še enajstmetrovko, ki jo je izjemni Čech ubranil. "Mislim, da smo odigrali dobo tekmo, a smo v določenih primerih imeli smolo. Naši nogometaši so bili skozi vso tekmo psihično zelo močni, kar se je tudi videlo v njihovi igri. Napadali smo od samega začetka in Chelseaju nismo dali prave priložnosti, da odgovori. Nasprotnik se je dobro branil, mi pa nismo izkoristili številnih priložnosti, ob tem pa zapravili še strel z bele točke. Zapravili smo vodstvo z 1:0 in Chelsea si je zaslužil ta naslov," je zbranim novinarjem povedal strateg münchenskega moštva Jupp Heynckes, ki tako v tej sezoni z Bayernom ostaja brez lovorike. V Bundesligi in nemškem pokalu je bila namreč boljša Borussia Dortmund.

KOMENTARJI (163)

x123x
21. 05. 2012 15.28
Evo nevem kaj ste vsi tako presenečeni nad tem, mislim da bi tudi di matteo ravnal tako. Edini ki tega nedelajo sta barca in real, ki sta kluba polna fovšije in zamer!!
Hellsrael
21. 05. 2012 13.42
+2
kratko in jedrnato.......
doubletimes
21. 05. 2012 10.23
Jupp je dvakrat bil trener kluba, ki je igral v ligi prvakov. In 2x je igral v finalu. Osvojil enkrat tudi LP.
playback
20. 05. 2012 21.03
+0
Žoga je okrogla, sreča pa je opoteča. Pa mi je vseeno žal, da ni zmagal Bayern, samo zaradi tega Avramoviča polnega denarja. Ima denar , sedaj pa še slavo. To ni prav.
john.terry.26
20. 05. 2012 22.16
+1
DavorPraprotnik
20. 05. 2012 20.39
-3
Če igraš bunker si naslova ne zaslužiš se strinjam...sam pa privoščim pa jim je to le njihov prvi evropski naslov.
Tadej Bolta
20. 05. 2012 20.46
+10
zakaj ne. ker si pokazal boljšo obrambo kot oni napad?
realnanichelsea
20. 05. 2012 20.21
+10
ko bi vsi navijači bli tak pošteni in športni kot so od bayerna nemorm belivat da so vsi priznal poraz in čestital chelseau :) KAPO DOL ZA BAYERNOVE NAVIJAČE -- ste pač legende GO BLUES!!!
Danica Krajnc
20. 05. 2012 19.37
-10
Obe reprezentanci sta bili dobri, eno je pač imelo malo več športne sreče. Čestitke zmagovalcu. Moji favoriti so izpadli že prej.
zigas5
20. 05. 2012 21.22
+5
Še dobro, da je sta obe REPREZENTANCI igrali tako finale.
DRmed
20. 05. 2012 19.18
Vsi ki iščete službo, zaposlim.se je prvi iskalnik po vseh zaposlitvenih oglasih v Sloveniji.
risk07
20. 05. 2012 17.47
+2
men se dozdeva da edin mourinho ni sposobn sprejet poraza:D vsi ostali trenerji to nardijo brez problema...
alien8potnik
20. 05. 2012 17.35
+19
finale na nivoju. trener na nivoju. obe moštvi na nivoju. to je tisto, kar krasi nogomet! bravo!
20. 05. 2012 20.16
+4
če bi biu el classico nebi bla igra tako športno odigrana kot je bila tale :)
Negan
20. 05. 2012 23.40
+1
Iniesta
20. 05. 2012 15.10
+24
Didi Drgba alias Tito! Najvecji car med fuzbalerji!
+0
Iniesta
20. 05. 2012 15.07
+29
Bravo Jupp! Veliki gentleman, da cestita nasprotniku po tako bolecemu porazu!
+15
Finale je bilo eno boljsih zadnjih let. Vseskozi napeto in do konca zanimivo!
Sekol1992
20. 05. 2012 16.54
+11
Če se ti je to finale zdelo bedno, potem treniraš balet! druge ni.
FCL
20. 05. 2012 17.31
-6
lukasso...se strinjam, bolj bednega finala ne pomnem...88 minut bunker igre Chelsea-ja, srečen gol in igra na penale in spet sreča...bedno res.
20. 05. 2012 17.36
+2
bedni navijači barce, zgrešili ste forum.
Sekol1992
20. 05. 2012 21.59
+0
nataša, vsak ima svojega favorita. Pa vseeno to ne pomeni, da ne uživamo ob izjemnih tekmah ostalih ekip.
Sekol1992
20. 05. 2012 13.36
+26
Heynckes, je res pravi trener. Prizna poraz in šiba dalje. Ne išče izgovorov.
20. 05. 2012 20.17
+1
in glih to kar heynckes dela bi mogu mourinho se naučit drgač pa GOOO BLUES AND HALA MADRID
+7
Šteje samo končni rezultat in prav nič zasluge ! Že jutri bo prav vseeno, kdo si je kaj bolj zasužil, končna zmaga pa bo ostala vse dokler bo obstajal nogomet ! Tako pač je !!!
20. 05. 2012 20.18
+1
men se zdi da si ni naslov zaslužil noben španski klub!
anonymous3
20. 05. 2012 12.24
+17
kot navijac bayerna sem zacutil nekaj slabega in sploh nisem gledu tekme ker sem vedu. ceprav vas sovrazim ze od vedno chelsea, fine od igrano in cestitke Bavarci lahko se vsaj pohvalmo na to da nismo tok slabi kot so realovci ki niti poraza ne morejo priznati MIA SAN MIA
Mr.Somebody
20. 05. 2012 12.45
-20
Pravi zmagovalci poraza sploh ne poznajo, zato tut Realovci ne priznamo poraza ;)
A MAŠ MASKO SN TE FPRAŠO
20. 05. 2012 12.52
+22
Pravi športnik vedno prizna poraz in vedno čestita pač boljšemu.
OwnAge4x
20. 05. 2012 13.07
+11
pravi športnik in tudi pravi navijač, ki ima srce na pravem mestu, vedno prizna poraz.
-2
hah.. a zdej ste kao kr naenkrat usi dobri navijaci pa pisete usi navijaci bayerna cestitke modrim ??.. hah.. kk je to smesno ko se lahka clovek spremeni sam stem ko eno stvar prebere...
Bayern_
20. 05. 2012 14.21
+5
Sj mas nedavne objave (ki so prihajale dnevno in redno) pred tekmo in si pojdi pogledati kaj smo pisali navijaci Bayerna in ce smo se kaj kregali, provocirali ali koga favorizirali... Navijaci smo se prav lepo pogovarjali med seboj... nwm ce poznas zadevo temu se drugace po anglesko rece "RESPECT" in se enkrat... VSE ČESTITKE MODRIM!
Hellsrael
21. 05. 2012 13.37
bayern for eva...nimas kej ...takticno so nas zj............. cestitke modrim
leonidas15
20. 05. 2012 12.07
+38
NAVIJAČI BAYERNA KAPO DOL ZA VAS. Svaka vam čast da ne pljuvaste po chelsea vendar nam čestitaste,jaz bi naredil isto če bi chelsea izgubil.Barcelonini navijači pa daleč najslabši na svetu oz. najmanj dozoreli.
+36
eno malenkost bi omenil. ko je bil znan finale, ste vsi rekli, kako bo nezanimivo. gledali pa smo 120minut nogometa ter streljanje iz 11m. kaj je lahko po vase bolj zanimivo?? a 10000 podaj obrambe z golmanom? super tekma, odlicno vzdusje! cestitke chelseaju!
hoilongmai
20. 05. 2012 11.50
+15
Day Tripper
20. 05. 2012 12.12
+1
sorry sam zgleda da si navijače ene izmed ekip. Realno gledano je bilo do 55minute živi dolgčas in sama lesenost napadalcev Bayerna je takrat rešila Chelsea, da bi ohranili prazno mrežo. Potem naslednjih 70minut je bilo že bolj živahno. Samo vseh 120minut pa ni bilo zanimivh mogoče samo jst preveč fuzbala gledam al sva pa drugo tekmo gledala. Spet so angleži dokazal da igrajo najboljši fuzbal ;) Ekipa na 6 mestu osvojila ligo prvakov :D
jezek_teka
20. 05. 2012 14.17
+2
jst zamenjam takoj 45min tekme za penale na konc.moje mnenje.sicer pa tud ce je blo sam 70min res "zanimivih", je to vec kot odlicno za FINALE lige prvakov.najbolsi finale po letu 2008, takrat je bil se boljsi, po tvojih merilih, ker sta in man utd in chelsea skos napadala in bila enakovredna. tvoj zadnji stavek pa ne vem kako naj si razlagam? sarkazem?
Bluemann
20. 05. 2012 11.47
+28
Chelsea je več kot zasluženo postal prvak CL! Čestitke!!
meskic
20. 05. 2012 13.40
+8
Real je vec kot zasluženo spušil od Bayerna v polfinalu.
1996man
20. 05. 2012 11.30
+41
Taktika je taktika, ko se je Scipio proti Hanibalu kar naprej izmikal mu je hanibal poslal sla, ki mu je rekel: Če je v tebi kaj vojskovodje pridi in se bori z menoj! Scipio pa mu je odgovoril: če je v tebi kaj vojskovodje me v to prisili. Enako je bilo na tekmi Bayern - Chelsea oboji so imeli 11 igralcev, ki so jih lahko razporedili kamorkoli po igrišču, zato se eni nehajte že jokat o nepravični zmagi.