VIDEO in FOTO: Nova zaušnica Dinama v LP

Amsterdam, 02. 11. 2011 20.13 |

M.J./M.F./B.C
28

Zagrebški Dinamo je edini klub v Ligi prvakov, ki še ni dosegel gola v treh minulih krogih. In tako je ostalo tudi po dvoboju v Amsterdamu proti Ajaxu, ki je hrvaškega prvaka gladko odpravil s 4:0.

Hrvaškega prvaka je po treh krogih spremljala povsem negativna statistika, saj Zagrebčani v 270 minutah niso dosegli niti gola. V tej statistični rubriki so povsem sami in njihov cilj pred dvobojem na amsterdamski Areni je bil prav to - končno zabiti prvi gol v LP in poskušati priti do senzacije proti Ajaxu. Toda gostitelji so imeli povsem drugačne načrte, in to so nazorno kazali od prve minute dvoboja, saj so povsem zagospodarili na terenu in takoj močno pritisnili na gostujoča vrata, ki jih je branil Ivan Kelava. Do spremembe izida je prišlo v 20 minuti. Velik del posla je opravil Christian Eriksen, ki je z eno potezo iz igre vrgel dva zagrebška branilca in podal do Gregoryja Van der Wiela, ki je z močnim strelom "razparal" zagrebško mrežo. Nizozemci so tudi po golu še naprej veliko boljše moštvo in pet minut kasneje je Kleva vnovič pobral žogo iz mreže, ko je bil srbski reprezentant Miralem Sulejmani hiter in spreten v zagrebškem kazenskem prostoru in Dinamo je še drugič klonil. Bledi Zagrebčani se lahko zahvalijo le sreči in Kelavi, da v prvem polčasu niso popili še kakšnega zadetek. V nadaljevanju podobna slika na terenu. Zagrebčani so še naprej nemočni, Nizozemci pa tudi še naprej gospodar tekme in svojo premoč so kronali še s tretjim zadetkom, ki je bilo "delo" Siema De Jonga. Domači vezist je odlično ustrelil s kakšnih 13-14 metrov in premagal nemočnega Kelavo. Piko na i novi katastrofi Dinama v LP pa je postavil domači rezervist Nicolas Lodeiro. Dinamo tako še naprej ostaja edini klub v LP brez doseženega zadetka.

Ajax - Dinamo 4:0 (2:0)
Van der Wiel 20., Sulejmani 25., De Jong 75., Lodeiro 90.